Felietony

Ile jeszcze sieci afiliacyjnych powstanie przy udziale PARP?

Grzegorz Marczak
Ile jeszcze sieci afiliacyjnych powstanie przy udziale PARP?
33

Mamy kolejne dzieło analityków od PARP. Tak dużo wniosków analizowali, że już kilkukrotnie dopuścili do realizacji takiej samej usługi w sieci. Afiliant.com powstał jako nowa sieć afiliacyjna. I znowu mamy reklamodawców i wydawców i różne formy rozliczeń i formatów reklam. Chcę być dobrze zr...



Mamy kolejne dzieło analityków od PARP. Tak dużo wniosków analizowali, że już kilkukrotnie dopuścili do realizacji takiej samej usługi w sieci. Afiliant.com powstał jako nowa sieć afiliacyjna. I znowu mamy reklamodawców i wydawców i różne formy rozliczeń i formatów reklam.

Chcę być dobrze zrozumiany - nie mam nic do Afiliant.com i podobnych produkcji. Niech sobie będzie ich nawet 50 w Polskim internecie. Problemem jest to, że takie produkcje wspierane są przez pieniądze unijne, które jak rozumiem powinny z zasady wspierać różne kategorie biznesu internetowego. Tymczasem mamy już chyba ponad 3 podobne serwisy z wsparciem PARP (min admatik.pl, webepartners.pl i nie zakładałbym się, że nie powstaną kolejne.

W tym kontekście bardzo ciekawi mnie jak tak naprawdę są analizowane wnioski o dotacje - czy za każdym razem siadają przy nich osoby, które tak bardzo oderwane są realiów naszego internetu (bo ile może takich sieci w Polsce się utrzymać wiedząc, że konkurencja na tym rynku jest dość spora a sam biznes wcale nie jest łatwy i nie kończy się na witrynie internetowej)? Pytanie też czy nie ma jednej wspólnej bazy z dofinansowanym projektami po to aby nie akceptować kolejnych bardzo podobnych projektów?

Hej, jesteśmy na Google News - Obserwuj to, co ważne w techu

Więcej na tematy:

StartupPARP