Internet

Dwukrotnie więcej czasu słuchamy radia niż spędzamy go w internecie. Zaskoczeni?

Grzegorz Ułan
Dwukrotnie więcej czasu słuchamy radia niż spędzamy go w internecie. Zaskoczeni?
14

Trochę zaskoczyły mnie wyniki ostatniego raportu Gemiusa, w którym zaprezentowali wyniki obrazujące, ile czasu polscy internauci spędzali codziennie w internecie z podziałem na regiony kraju, płeć i urządzenie, przez które łączą się z siecią w miesiącu luty.

Średnia dla całego kraju wyszła nieco ponad dwie godziny (2,06), gdzie radio FM może pochwalić się średnią słuchalnością na poziomie 4,5 godzin dziennie. Być może oceniam to zbyt subiektywnie, ale wydawało mi się, że w sieci nawet uśredniając spędzamy więcej czasu.

Najwięcej tego czasu przypada na mieszkańców województwa mazowieckiego, którzy średni spędzają 02:21 w internecie, na dalszych miejscach znalazły się ex aequo województwa łódzkie i śląskie z czasem 02:13. Poniżej dwóch godzin zeszli jedynie mieszkańcy województwa kujawsko-pomorskiego, lubuskiego oraz opolskiego.

Za to najwięcej internautek było z województwa pomorskiego, kobiety stanowią większość również w województwie mazowieckim. W pozostałych województwach w Polsce dominują mężczyźni, a najmocniej w województwach świętokrzyskim i lubuskim, gdzie 54% to mężczyźni, a kobiety 46%.

Na jakich urządzeniach najczęściej surfowaliśmy po sieci? Tu zaskoczenia nie ma, w większości kraju internauci korzystają z internetu zarówno na urządzeniach mobilnych, jak i na komputerach. Największy odsetek użytkowników, którzy korzystają z sieci wyłącznie na urządzeniach mobilnych pochodzi z województwa lubuskiego (22,88%), a tylko na pecetach z województwa opolskiego (26,03%).

Źródło: Gemius.

Photo: yanlev/Depositphotos.

Hej, jesteśmy na Google News - Obserwuj to, co ważne w techu