Poczta email

Domena, poczta bez reklam i limitów, one-page za 99 zł rocznie. Czytelnicy Antyweb za darmo przez pierwszy rok

Grzegorz Ułan
Domena, poczta bez reklam i limitów, one-page za 99 zł rocznie. Czytelnicy Antyweb za darmo przez pierwszy rok
41

Rzadko piszę o płatnych usługach naszych portali, bo wydają mi się cenowo mocno niekorzystne w porównaniu z tym, co znamy i jest dostępne w sieci, często nawet za darmo. Jednak po publikacji mojego wpisu Gdzie założyć skrzynkę pocztową?, przedstawiciel Interii odezwał się do mnie z informacją, że niedługo pojawi się w ich ofercie interesująca propozycja dla polskich przedsiębiorców, którzy nie korzystali do tej pory z płatnych domen i profesjonalnego adresu email, a nawet nie mają własnego adresu www. Pojawiła się już, tak więc ok, sprawdzamy.

Na początku powiem dla jasności, co zdecydowało, że zainteresowałem się tą ofertą Interii - była to cena. Przez pierwszy rok płatne 29 zł za cały rok, razem z VAT-em, a po roku, nie jakieś kosmiczne paręset złotych, co często się okazuje u polskich operatorów hostingowych, a jedyne 99 zł za cały pakiet, razem z VAT-em. Dlaczego piszę jedyne? Otóż zwykle samo przedłużenie domeny .pl kosztuje 100 zł i to netto (brutto 123 zł) - ceny od Home.pl.

Co dostajemy od Interii w pakiecie z domeną (.PL .COM czy .EU)? Możemy w ramach wybranej domeny założyć swoją skrzynkę pocztową bez limitu pojemności (pojedyncza wysyłka do 100 MB) oraz dla swoich pracowników w liczbie 5 dodatkowych skrzynek, wszystkie oczywiście bez reklam.

Do tego gotowa strona www typu one-page. Wystarczy wypełnić w niej kilka podstawowych parametrów, jak adres firmy, przykładowe realizacje usług (7 plików, max 5 MB) czy adres dojazdu i ładnie wyglądająca wizytówka naszej firmy już gotowa.

Do wyboru jest kilkanaście szablonów takiej strony, docelowa ma ich być 30, ale myślę, że już z tych dostępnych można wybrać sobie coś interesującego i pasującego do profilu firmy i świadczonych usług. Moją testową stronę możecie sprawdzić pod tym linkiem. Możemy też włączyć przekierowanie jej na nasz fanpage na FB czy profil sprzedawcy na Allegro.

Co zrobić by skorzystać z tej oferty? Przede wszystkim musicie mieć już założone darmowe konto pocztowe na Interii, po zalogowaniu na nie wystarczy kliknąć ten link do przejścia do formularza zamówienia konta firmowego.

Po złożeniu zamówienia i opłaceniu go przez PayU albo przelew tradycyjny przez bankowość elektroniczną lub na poczcie wybieramy naszą nową domenę (albo podpinamy swoją własną, jeśli mamy już zakupioną gdzieś na zewnątrz). Po czym zakładamy podstawowy adres email w naszej nowej domenie (później można dodać kolejne 5 adresów) i czekamy na aktywację. Po aktywacji możemy już zacząć korzystać z naszej nowej firmowej poczty i strony www.

Czy warto? Osobiście uważam, że jak najbardziej z uwagi na cenę, to obecnie chyba najtańsza opcja na rynku na przedłużenie domeny i start w sieci dla mniejszych przedsiębiorców, którzy nie potrzebują rozbudowanych stron www, ale chcą zaistnieć w internecie z profesjonalnym adresem poczty e-mail, no i swoją wizytówką w sieci.

Przy okazji zapytałem też Jakuba Cel, Kierownika Usług Komercyjnych w Interii, w jaki oni target celują z tą nową usługą. Oto, co mi odpowiedział:

Usługa dedykowana jest głównie dla mikrofirm, choć mamy oczywiście możliwość uruchomienia większej liczby kont pocztowych w prywatnej domenie na życzenie. Rejestracja domeny i nasze szablony stron mają umożliwić stworzenie w 10 min prostej strony, która wystarczy na pierwsze tygodnie działalności. Strona może też wystarczyć na dłużej lub nawet na stałe, jeśli firma prowadzi działalność, w której strona www nie jest głównym miejscem pozyskiwania klientów, a pełni bardziej rolę wizytówki (np. niektóre usługi B2B w szczególności transportowe, drobne punkty handlowe, usługi specjalistów z branży budowlanej, indywidualne praktyki lekarskie itp.). Firmom, które w miarę rozwoju będą potrzebowały bardziej profesjonalnych i rozbudowanych serwisów będziemy oferować usługi hostingowe Strefa.pl.

Dodatkowo Interia zgodziła się na darmową aktywację usługi na rok dla Czytelników Antyweb (24 godziny od publikacji tego wpisu, czyli do jutra 21.03.2018 do godziny 20:00), wystarczy podczas zamówienia konta firmowego lub na osobę prywatną wpisać w formularzu imię w postaci na przykład: "Kuba z Antyweba" (później w ustawieniach konta będzie można to zmienić) i jako formę płatności w PayU wybrać tę offline, czyli "przelew bankowy" oznaczony ikoną blankietu do wpłat w okienku pocztowym. Oczywiście nie róbcie fizycznie żadnego przelewu, Interia aktywuje Wam pierwszy rok konta za darmo jutro pomiędzy 8:00 a 17:00.

Hej, jesteśmy na Google News - Obserwuj to, co ważne w techu