Świat

Ile AT&T płaci Apple za iphona?

Grzegorz Marczak
Ile AT&T płaci Apple za iphona?
1

Umowa między AT&T (jedynym operatorem posiadającym w US w ofercie telefony Iphone) a Apple nigdy tak naprawdę nie były ujawniona. Wszyscy zgadywali jaki ryczałt płaci AT&T za bycie tym jedynym wybrańcem. Prognozy przewidywały, że w przeciągu dwóch lat apple dostanie za każdy telefon równowar...Umowa między AT&T (jedynym operatorem posiadającym w US w ofercie telefony Iphone) a Apple nigdy tak naprawdę nie były ujawniona. Wszyscy zgadywali jaki ryczałt płaci AT&T za bycie tym jedynym wybrańcem. Prognozy przewidywały, że w przeciągu dwóch lat apple dostanie za każdy telefon równowartość jego ceny.

Teraz z nieoficjalnych źródeł dowiadujemy się, że miesięczna opłata za każdą sztukę Iphona którą płaci AT&T może sięgać nawet 18 dolarów. Apple potwierdza istnienie umowy, która mówi o podziale zysków między nimi a operatorem ale nie ujawnia szczegółów.

Widać teraz jak bardzo początkowo było zmotywowane Apple do chronienia operatora i biznesu z którego osiąga przychody. Wydaje się jednak, że powoli strategia się zmienia i Apple wzięło sobie do serca krytykę jaką wywołało swoimi decyzjami ( Note to Apple: Stop Thinking Like a Phone Company)

Hej, jesteśmy na Google News - Obserwuj to, co ważne w techu