Autorem tekstu jest Aleksandra Biolik Kolejnym ciekawym rozwiązaniem zaprezentowanym podczas konferencji DEMO jest produkt firmy Cerego o nazwi...
Autorem tekstu jest Aleksandra Biolik
Kolejnym ciekawym rozwiązaniem zaprezentowanym podczas konferencji DEMO jest produkt firmy Cerego o nazwie iKnow!. Jest to narzędzie służące do nauki (jak na razie języka angielskiego i języka japońskiego), które wykorzystuje algorytm określający indywidualny poziom prędkości uczenia się.
Jak podaje RWW, badania wykazały, że moment, w którym najlepiej zapamiętujemy nowe rzeczy przypada chwilę przed tym jak mamy wszystkie nowo nabyte informacje zapomnieć (i jak tu nie myśleć, że ludzie są wyjątkowi). Problem polega na tym, jak określić ten właśnie moment. Pomoże nam w tym iKnow!.
iKnow! zakłada na początku, że każdy z nas jest na poziomie przeciętnym jeśli chodzi o najlepszy moment zapamiętywania. Następnie na podstawie czasu odpowiedzi na pytania, dokładności odpowiedzi i poziomu trudności pytań program określa tempo w jakim dany użytkownik najlepiej zapamiętuje informacje. Określa niejako „złoty moment nauki“. I w tym tempie pokazuje nowe informacje.
Poza tymi inteligentno-adaptacyjnymi funkcjami iKnow!, jest to też serwis społecznościowy, w którym użytkownicy mogą dodawać swoje treści (np. listy słowek) jako materiał do nauki dla pozostałych (ciekawe kto sprawdza, czy na tych listach wszystko jest poprawnie). iKnow! umożliwia też import danych z popularnych serwisów typu YouTube oraz Flickr.
RWW podaje, że z tego programu korzystają już np. amerykańskie władze stosując je jako narzędzie nauki dla dyplomatów. Próbowałam przez chwilę nauki japońskiego... Interfejs iKnow! jest czytelny. Pani bardzo ładnie czyta słowa... Nic tylko się uczyć!
Jeżeli to wszystko prawda to może to być świetne narzędzie do nauki języków (na razie przynajmniej dla osób angielskojęzycznych). Moim jedynym zastrzeżeniem jest to, że ledwo starcza mi czasu na tradycyjną naukę języka (a języki to jedno z moich zainteresowań). No tak, ale przecież nie robię tego w optymalnym czasie zapamiętywania
Hej, jesteśmy na Google News - Obserwuj to, co ważne w techu