Microsoft

[IFA2014] Nowe Lumie 830, 730 i 735 oraz uaktualnienie Lumia Denim zaprezentowane

Konrad Kozłowski
[IFA2014] Nowe Lumie 830, 730 i 735 oraz uaktualnienie Lumia Denim zaprezentowane
35

Wydarzenie #MoreLumia rozpocznie się za kilka chwil. Z pewnością zobaczymy kilka nowych modeli, w tym tak zwany 'selfie phone' czyli Lumia 730. Ponadto mowa była o Lumiach 735 i 830, ale mamy nadzieję, że Microsoft zaskoczy nam czymś jeszcze. Myśle tu także o ciekawych akcesoriach. Zaczynamy lada mo...

Wydarzenie #MoreLumia rozpocznie się za kilka chwil. Z pewnością zobaczymy kilka nowych modeli, w tym tak zwany 'selfie phone' czyli Lumia 730. Ponadto mowa była o Lumiach 735 i 830, ale mamy nadzieję, że Microsoft zaskoczy nam czymś jeszcze. Myśle tu także o ciekawych akcesoriach. Zaczynamy lada moment!

Konferencję możecie obejrzeć tutaj.

Konferencję zaczynamy oczywiście od podsumowań. Nowi partnerzy, czyli połączenie Nokii i Microsoftu. Pierwsze wydarzenie związane z Lumiami pod skrzydłami Microsoftu. Omówiono zaprezentowane ostatnio modele Lumii oraz budżetowy feature phone. Kolejna kategoria to aplikacje - dokonano sporego kroku: 500 nowych aplikacji tygodniowo, także od dużych graczy jak Adobe, Fourquare czy Fitbit.

Nowa aktualizacja to Lumia Denim - w niej Cortana jest łatwiej dostępna. 'Hey Cortana' aktywuje asystenta głosowego, bez potrzeby odblokowywania ekranu.

Poprawki do aplikacji aparatu. Po pierwsze przyspieszono jej uruchamianie i samo wykonywanie zdjęć. Wspierana jest także rodzielczość 4K. Dzięki temu, z filmu możemy skorzystać tworząc dobrej jakości zdjęcia.

Lumia Denim na flagowych modelach: 1520, Icon i 930 będzie dostepna w czwartym kwartale 2014. Nowa aplikacja aparatu dostępna będzie w tym samym okresie dla wspomnianych modeli.

Nokia Lumia 830

Nowa Nokia Lumia 830 z najnowszą wersją wersją Windows Phone 8.1 Lumia Denim i aplikacjami od Microsoftu. Aparat 10 megapikseli, technologia PureView, obiektyw Zeiss.

Lumia 830 wykonuje świetne zdjęcia także w słabych warunkach. W porównaniu z Galaxy S5 i iPhonem 5S zdjęcia wyglądaj znacznie lepiej (Nokia pożałowała slajdu na porównanie zdjęć z Samsunga).

Nowe funkcje umożliwiają skorzystanie z lampy w późniejszym czasie - w Dynamic Flash suwakiem decydujemy o stopniu ilości światła na zdjęciu.

Podobnie wygląda opcja sterowania poziomem jasności w zdjęciach HDR. Nokia Storyteller pozwala na przejrzenie kilku sekund sprzed wykonania zdjęcia, co ożywia nasze ujęcia.

Nowe akcesorium o niezwykle długiej nazwie (w skrócie HD-10), ale podobno warto się jej nauczyć. Akcesorium podłączamy do TV, a za pomocą NFC i Bluetooth możemy skorzystać z mirroringu naszego ekranu telefonu na telewizorze.

Czterordzeniowy procesor i bateria 2200 w nowej Lumii.

Nowa ładowarka bezprzewodowa z opcją powiadomień w formie migającego delikatnego światła w odpowiednim kolorze. Dostępna tylko dla urządzeń z Windows Phone 8.1 i Bluetooth 4.0 i wyższe.

Lumia 830 w cenie 330 euro (bez podatku). Oto porównanie z konkurencją:

Lumia 730 i 735

Smartfony nastawione na wykonywanie zdjęć selfie, dlatego usprawniono przednią kamerą. Podobnie jak Samsung wczoraj, Microsoft zaproponował wykonanie grupowego selfie, by pokazać jakość zdjęć.

Mimo, że selfie wychodzą znacznie lepsze, to filtry i inne dodatki również znajdą zastosowanie - stąd nowa aplikacja.

Tylna kamera oferuje 10 megapikseli.

Nokia Selfie App ma ułatwić robienie tych zdjęć także na urządzeniach bez przedniej kamery. Będzie dostępna od dzisiaj w Sklepie Windows Phone oraz preinstalowana na nowych modelach.

Cortana umożliwiać będzie także nawiązywanie połączeń przez Skype'a. Z każdym nowym telefonem Lumia otrzymywać będziemy 3 miesiące darmowych międzynarodowych rozmów.

Lumia 730 kosztować będzie 199 euro, a Lumia 735 235 euro.

To koniec wydarzenia. Microsoft stwierdził krótko - Lumie oferują bardzo dużo, za niewiele. Firma stara się sprzedawać telefony z wysokiej półki w najniższych cenach, czego "nie można powiedzieć o Apple".

Jak Wam się podobają nowe Lumie?

Hej, jesteśmy na Google News - Obserwuj to, co ważne w techu