Intel

Intel Extreme Masters 2018 znów w Katowicach. Szykujcie się na dwa gorące e-sportowe weekendy

Tomasz Popielarczyk
Intel Extreme Masters 2018 znów w Katowicach. Szykujcie się na dwa gorące e-sportowe weekendy
0

IEM 2018 ponownie w Katowicach. Podczas dwóch weekendów e-sportowych zmagań zobaczymy rozgrywki w m.in. w Dota 2, CS:GO i StarCrafta II.

Łączna pula nagród w nadchodzących turniejach ma wynieść aż 6,3 mln złotych! W 2018 roku Katowice mają być pierwszym tak dużym międzynarodowym turniejem Dota 2 w Polsce i pierwszym Majorem Dota 2, który będzie miał miejsce w naszym kraju. Szesnaście najlepszych drużyn z całego świata zostanie wyłonionych na podstawie kwalifikacji
rozgrywanych w sześciu regionach powalczy o lwią część puli nagród. W tej znajdzie się ok. 3,6 złotych oraz 1 500 punktów rankingowych, mogących dać awans na kolejną imprezę z cyklu The International. Zawody potrwają w sumie sześć dni, a faza pucharowa zagości na dużej scenie w Spodku 24-25 lutego 2018.

Nie zabraknie też Counter-Strike: Global Offensive i StarCrafta II. Zmagania będą trwały sześć dni, a same play-offy odbędą się 2-4 marca 2018 roku w Spodku. Szesnaście najlepszych drużyn CS:GO z całego globu rywalizować będzie o najwyższą w historii cyklu pulę nagród wynoszącą ok. 2 mln złotych. Z kolei zawodnicy StarCraft II będą walczyć o 900 tys. złotych. Triumfator turnieju uzyska również bezpośredni awans na WCS Global Finals. Warto dodać, że IEM będzie siódmym turniejem zaliczającym się do serii Intel Grand Slam, dzięki której jeden z zespołów CS:GO może zgarnąć dodatkową nagrodę w postaci 1 000 000 dolarów.

Prezydent Katowic, Marcin Krupa o wydarzeniu mówi następująco:

Katowice dzięki Intel Extreme Masters stały się globalną stolicą esportu. Od pięciu lat to właśnie w naszym mieście odbywają się finały rozgrywek IEM - największego wydarzenia na świecie. Przez kilka dni oczy całego świata zwrócone są w kierunku Katowic. Dziesiątki tysięcy fanów na trybunach legendarnego Spodka i nowoczesnego Międzynarodowego Centrum Kongresowego oraz miliony kibiców przed komputerami na całym świecie, gwarantują doskonałą promocję Katowic. Tylko w samym 2017 roku IEM odwiedziło ponad 170 tysięcy gości. Jestem przekonany, że piąte finały w katowickiej arenie będą wyjątkowe i już dziś zapraszam do Katowic!

Całości będą towarzyszyć targi IEM Expo, na których wystawią się czołowe firmy technologiczne. Już przed rokiem mogliśmy znaleźć tutaj m.in. Acera, ASUS-a, Alienware, HyperX, HTC i wiele, wiele innych. W 2018 prawdopodobnie będzie ich jeszcze więcej.

Bilety wcześniejszego wstępu na ESL One Katowice powered by Intel, Intel Extreme Masters Katowice World Championship i IEM Expo będą dostępne od 2 listopada na stronie Ticketmaster. Wstęp na IEM 2018 jest jednak w dalszym ciągu całkowicie bezpłatny

Hej, jesteśmy na Google News - Obserwuj to, co ważne w techu