Polska

IEM 2015 jeszcze większy! W Katowicach będzie się sporo działo

Maciej Sikorski
IEM 2015 jeszcze większy! W Katowicach będzie się sporo działo
12

Fani e-sportu w Polsce będą zachwyceni. Impreza Intel Extreme Masters zawita w roku 2015 do Katowic po raz trzeci, ale to już wiecie. Być może nie zdajecie sobie jednak sprawy z tego, że wydarzenie stanie się jeszcze większe. Mam na myśli m.in. powierzchnię, na której przez kilka dni będą się zmagać...

Fani e-sportu w Polsce będą zachwyceni. Impreza Intel Extreme Masters zawita w roku 2015 do Katowic po raz trzeci, ale to już wiecie. Być może nie zdajecie sobie jednak sprawy z tego, że wydarzenie stanie się jeszcze większe. Mam na myśli m.in. powierzchnię, na której przez kilka dni będą się zmagać najlepsi zawodnicy - do tej pory zaangażowany był "tylko" Spodek. Za niecały kwartał dorzucony zostanie jeszcze jeden duży obiekt.

Chociaż nie mam zbyt dużego pojęcia o e-sporcie i trudno uznać mnie za fana, to byłem na poprzednich dwóch imprezach w Katowicach. Pierwsza miała sporo niedociągnięć, przy drugiej widać już było poprawę, organizator wyciągnął wnioski z wcześniejszej edycji. Byłem przekonany, że w roku 2015 będzie podobnie: coś zostanie poprawione, może pojawią się jakieś dodatkowe wydarzenia, ale skoku o poziom wyżej się nie spodziewałem. A coś takiego szykowane jest w Katowicach - impreza odbędzie się nie tylko w Spodku, ale też w budowanym właśnie Międzynarodowym Centrum Kongresowym. Obiekty sąsiadują ze sobą, są nawet połączone przejściem.

Jakie będą efekty rozrostu? Takie, że powstanie więcej miejsca dla kibiców - turniej League of Legends nadal będzie się odbywał w Spodku, a rozgrywki Counter Strike'a i StarCrafta II zostaną przeniesione do MCK. Dodatkowo poważnie powiększy się strefa wystawowa: powstanie nie tylko w Spodku, ale też w nowym obiekcie. Spory plus, bo widziałem na poprzednich edycjach, że dużo się tam działo i przyciągało to ludzi. Podejrzewam, że pojawi się więcej firm, coś dla siebie znajdą nawet te osoby, które z LoLem nie chcą obcować przez trzy dni. Podkreślę, że
organizator nazywa to "targami rozrywki elektronicznej" - nudą wiać raczej nie będzie.

Poprzednia edycja IEM w Katowicach przyciągnęła ponad 70 tys. osób, za pośrednictwem serwisu Twitch obejrzało ją 10 mln ludzi na całym świecie. To imponujące wyniki, ale jestem przekonany, że w roku 2015 te liczby zostaną podkręcone i to z przytupem: zmieści się znacznie więcej chętnych. Przypominam, że mowa o wydarzeniu, na które wstęp jest darmowy. Jeśli jednak ktoś nie zamierza stać w kolejce i chce szybko wejść na teren imprezy, to może kupić bilety. Pierwsza tura sprzedaży rusza już w poniedziałek o 16.00 (22 grudnia), więc zainteresowani powinni śledzić ten proces. Ceny? Zacytuję organizatora:

• Bilet business & media day - Czwartek 12.03.15 – 100 zł
• Bilet wczesnego wstępu - Piątek 13.03.15 – 50 zł
• Bilet wczesnego wstępu - Sobota 14.03.15 – 50 zł
• Bilet wczesnego wstępu - Niedziela 15.03.15 – 50 zł
• Trzydniowy karnet wczesnego wstępu – 130 zł
• Czterodniowe karnety Premium z rezerwacją miejsc i pakietem prezentów 12-15.03.15 – 450 zł

Gdyby kogoś interesował dzień pierwszy, to tłumaczę, że mają to być np. seminaria i konferencje dla mediów oraz gości biznesowych. Co znajduje się wśród prezentów z pakietu Premium? Gadżety związane z imprezą, czyli koszulka, smycz, plakat itd. Podejrzewam, że osoby zainteresowane tym pakietem bardziej przyciągnie rezerwacja miejsc - przeznaczono na nie strefy z najlepszym widokiem.

Tyle na dobry początek. Jeśli ktoś potrzebuje dodatkowych informacji, może zajrzeć na stronę intelextrememasters.com. Jeżeli ktoś jest już zainteresowany biletami, to odsyłam na ticketpro.pl. Rezerwujcie, kupujcie, jeśli macie taką potrzebę, a jeśli nie macie, to po prostu przyjeżdżajcie do Katowic w marcu. Pewnie będziemy do tego zachęcać jeszcze niejednokrotnie, bo impreza zdecydowanie jest warta zobaczenia. Pisze to osoba, która z grami ma od kilku lat niewiele wspólnego. Widzimy się na miejscu ;)

Hej, jesteśmy na Google News - Obserwuj to, co ważne w techu

Więcej na tematy:

IntelkatowiceIEM 2015