E-sport

Idea Bank rozpoczyna swoją pierwszą esportową współpracę

Artur Janczak
Idea Bank rozpoczyna swoją pierwszą esportową współpracę
3

Rynek esportu w Polsce jest jednym z najprężniej się rozwijających w Europie. W ostatnim czasie zainteresowały się nim takie firmy jak KFC i Old Spiece, a od niedawna również Idea Bank. Będzie to pierwsza tego typu współpraca dla tego przedstawiciela finansów w naszym kraju. Zaangażowanym w całą akcję jest nie kto inny, jak sam Damian “Nervarien” Ziaja - influencer i komentator rozgrywek League of Legends w Polskiej Lidze Esportowej.

Na co mogą liczyć fani esportu?

Barwna i bardzo popularna postać ze świata League of Legends -- Nervarien -- to nie tylko komentator i znana twarz serwisu YouTube. To również mikroprzedsiębiorca, który został wybrany do współpracy z Idea Bankiem. Ziaja w ciągu kilku lat, z małego kanału na YouTube poświęconego grze komputerowej, został dostrzeżony przez Fantasy Expo i współtworzy profesjonalne studio komentatorskie sportów elektronicznych w Krakowie. Dlatego też idealnie wpasowuje się on w projekt, w którym będzie można poznać jego historię. Efektem takich działań będzie seria dedykowanych materiałów wideo dla Idea Bank, gdzie Damian będzie przedstawiony, jako przedsiębiorca.

Postać Damiana Ziaji jest dla nas szczególnie ciekawa. Zgadza się z wartościami, jakie wyznaje nasz bank. Dzięki współpracy z Polską Ligą Esportową możemy dotrzeć do zupełnie nowego i młodego grona odbiorców, a przez to pokazać jak ważne jest gromadzenie oszczędności i inwestowanie. Damian jest przykładem dobrego przedsiębiorcy, który dysponując pasją, potrafił wykuć z niej sukces na skalę całego kraju. — Katarzyna Harasim Idea Bank

Pierwsze efekty akcji z Idea Bank

Jeżeli ktoś oglądał transmisję rozgrywek ALL-STAR 2018 w League of Legends w Las Vegas, to już wie, że omawiana współpraca została w pełni rozpoczęta. Dla tych, którzy takiej możliwości nie mieli, będzie kolejna okazja już za kilka dni. Od 14 do 15 grudnia będziecie mogli obserwować zmagania najlepszych polskich drużyn CS:GO oraz LoL-a w finałach Polskiej Ligi Esportowej na Arenie Gliwice. Całe wydarzenie będzie dostępne ma Twitch.tv i szacuje się, że zgromadzi kilkutysięczne grono odbiorców w Internecie. Jeżeli więc interesuje Was omawiany projekt z udziałem Nervariena, to konieczne znajdźcie trochę czasu w przyszły weekend.

Cieszy nas, że Idea Bank dostrzegł potencjał drzemiący w esporcie. Dodatkowo to dla nas ogromny zaszczyt, że Liga wraz z polską instytucją finansową będą rozwijać esport. Mamy też świadomość, że razem zmierzamy w dobrą stronę, bo partnerstwo umożliwi nam jeszcze szybsze profesjonalizowanie rodzimego esportu. A to korzyści dla całej branży i wszystkich zaangażowanych zawodników oraz drużyn. -- Wojciech Jeznach, członek zarządu Fantasy Expo

Miło jest obserwować, jak kolejne firmy dołączają do projektów esportowych w naszym kraju. Kiedyś takie "wydarzenia" nie miałyby racji bytu, a patrząc na ostatnie miesiące, wydaje się to coraz bardziej naturalne. W 2018 roku wykonano wiele ciekawych ruchów w tej dziedzinie i mocno liczę, że w następnym będzie tego jeszcze więcej.

Zdjęcie: 1

Hej, jesteśmy na Google News - Obserwuj to, co ważne w techu