6

iCharts – Wykresy dla mass

W trakcie konferencji TechCrunch50 prezentowane są startupy odnoszące się do różnych sektorów usług oraz dziedzin działalności internetowej. Wśród uczestniczących w tej edycji projektów znalazł się serwis iCharts, który zdaniem jego autorów ma szansę zostać „youtubem internetowych wykresów”. iCharts pozwala internautom przekształcić w wykres dane pobrane bezpośrednio z przygotowanych przez nich arkuszy kalkulacyjnych Excel lub Google […]

W trakcie konferencji TechCrunch50 prezentowane są startupy odnoszące się do różnych sektorów usług oraz dziedzin działalności internetowej. Wśród uczestniczących w tej edycji projektów znalazł się serwis iCharts, który zdaniem jego autorów ma szansę zostać „youtubem internetowych wykresów”.

iCharts pozwala internautom przekształcić w wykres dane pobrane bezpośrednio z przygotowanych przez nich arkuszy kalkulacyjnych Excel lub Google Spreadsheets. Następnie, po dostosowaniu wykresu do własnych potrzeb, otrzymujemy kod który możemy umieścić na dowolnej stronie/blogu. Poza tym, serwis posiada dużo dodatkowych funkcji.

Prezentacja iCharts

Czy iCharts to nowy YouTube? Nie jestem o tym przekonany, gdyż wykresy nie są usługą pożądaną przez miliony internautów (w przeciwieństwie do internetowego wideo). Myślę jednak, że serwis ten może zyskać popularność w pewnych kręgach, takich jak chociażby blogerzy IT mający potrzebę prezentacji danych w formie wykresów. Nie udało mi się natomiast osobiście przetestować iCharts, gdyż w chwili obecnej serwis jest zablokowany, choć miał wczoraj wystartować. Mam nadzieje, że to tylko chwilowe problemy.

Źródło wiadomości: TechCrunch