Motoryzacja

Hyundai wkracza na rynek wynajmu aut na minuty

Redakcja Antyweb
Hyundai wkracza na rynek wynajmu aut na minuty
2

Polski oddział Hyundaia rozpoczął ekspansję na rynku usług carsharingu. Koreańczycy rozpoczęli współpracę z firmą 4mobility. Do floty najmującego samochody na minuty, dołączy nawet 200 egzemplarzy nowego Hyundaia i30. To mocne uderzenie koreańskiej marki w tę branżę usługową.

Autorem artykułu jest Marek Adamowicz

Carsharing staje się coraz bardziej popularny

Moda na wynajmowanie samochodów na minuty dotarła do Polski stosunkowo niedawno. Pierwsze usługi carsharingowe uruchomiono w październiku 2016 roku w Krakowie. Biznes szybko okazał się strzałem w dziesiątkę i niedługo później program rozszerzono m.in. o Warszawę, Wrocław czy Poznań. Obecnie na polskim rynku działa kilku dużych operatorów, którzy w swoich flotach posiadają łącznie około 1000 aut. Są to najrozmaitsze samochody, od małych aut miejskich, po dostawcze modele. Ich największym plusem jest łatwość i szybka możliwość skorzystania, przy dość niskich opłatach. Na tej branży skupia się Hyundai, który wraz z firmą 4mobility, rozpoczął ekspansję w branży car sparingu.

Hyundai i30 już niedługo pojawi się w Warszawie

W połowie grudnia do floty 4 mobility trafią kompaktowe i30. Samochody można wypożyczać w usłudze carsharingu. Dołączyły one do floty nowych BMW Serii 1 i MINI Cooper 5d. Takie rozbudowanie floty samochodowej, pozwoliło operatorowi na wprowadzenie nowego formatu oferty wypożyczania aut na minuty, które będą teraz możliwe w dwóch wariantach: modelu bazowym i otwartym. Model bazowy to kilkanaście punktów rozsianych po całym terenie Warszawy, gdzie można odebrać i zostawić wynajęty samochód (najczęściej są to parkingi przy supermarketach). W przypadku modelu otwartego, mówimy tutaj o możliwości odebrania i zostawienia auta na ulicy, w granicach wyznaczonej strefy (najczęściej są to konkretne dzielnice miasta). Korzystając z usług 4mobility, nie musimy martwić się o koszty parkowania w Strefie Płatnego Parkowania –korzystanie jest darmowe.

Model bazowy to możliwość dłuższego korzystania z auta, natomiast model otwarty to najczęściej wykorzystywany sposób przemieszczania się wynajmowanym autem po mieście. Samochody dostarczone przez Hyundaia, to bardzo nowoczesne konstrukcje: „Hyundai i30 nowej generacji to nowoczesny hatchback, doskonały zarówno do jazdy po mieście, jak i na dalsze rodzinne wypady. Hyundai chętnie wspiera nowatorskie projekty, a idea carsharingu, choć wciąż w Polsce nowa, z pewnością będzie błyskawicznie się rozwijać”. – powiedział Grzegorz Sokalski, szef sprzedaży flotowej Hyundai Motor Poland.

Na pokładzie dostarczonych aut możemy znaleźć takie nowoczesne układy jak: system autonomicznego hamowania (AEB), inteligentne światła drogowe, system utrzymywania pojazdu w pasie ruchu (LKA) czy system kontroli zmęczenia kierowcy (DAA). Wszystko w samochodzie skonstruowanym w 52% ze stali wysokiej wytrzymałości, co znacząco wpływa na bezpieczeństwo kierowcy i pasażerów. Kompaktowy samochód jest idealnym rozwiązaniem dla usług carsharingu.

„Rozbudowa floty spowodowana jest dużym zainteresowaniem, jakim cieszą się nasze auta na minuty – warszawiacy szybko przekonali się do tej innowacyjnej formy miejskiej mobilności. Samochody marki Hyundai będą stanowić dodatkowy atut umacniający naszą pozycję profesjonalnego operatora car sharingu i zachęcać do korzystania z usług 4mobility poszerzonych o atrakcyjny cenowo segment”. – powiedział Paweł Błaszczak, prezes zarządu 4mobility.

Docelowo do floty 4mobility ma trafić nawet 200 egzemplarzy Hyundaia i30. Zwłaszcza, że najbardziej zachęcającą wy tym wypadku jest cena. Każda rozpoczęta minuta wynajmu auta 4mobility, to zaledwie 0,48 zł. To o wiele mniej niż w przypadku taxi. Czy rynek usług wynajmu samochodów na minuty, będzie nadal rozwijał się? Wszystko wskazuje, że jak najbardziej.

Hej, jesteśmy na Google News - Obserwuj to, co ważne w techu