Felietony

Humble Introverison Bundle - po raz kolejny, gry za dowolną kwotę, na Windows, Mac i Linux

Jan Rybczyński
Humble Introverison Bundle - po raz kolejny, gry za dowolną kwotę, na Windows, Mac i Linux
7

  Ruszyła kolejna akcja z serii Humble Indie Bundle, tym razem dotyczy konkretnego studia - Introverison. W zamian za przekazanie dowolnej wielkości darowizny otrzymamy 4 gry + dwa techdema. Jeśli wpłacimy więcej niż wynosi średnia wpłata, dostaniemy w bonusie jeszcze dwie dodatkowe gry....

 

Ruszyła kolejna akcja z serii Humble Indie Bundle, tym razem dotyczy konkretnego studia - Introverison. W zamian za przekazanie dowolnej wielkości darowizny otrzymamy 4 gry + dwa techdema. Jeśli wpłacimy więcej niż wynosi średnia wpłata, dostaniemy w bonusie jeszcze dwie dodatkowe gry. Jak zwykle wszystkie pozycje (z wyjątkiem techdem) dostępne są na trzy platformy, bez jakichkolwiek zabezpieczeń DRM. Sami decydujemy o podziale naszej wpłaty pomiędzy deweloperów, organizatorów akcji oraz fundacje charytatywne.

Warto również podkreślić, że Electronic Frontier Foundation, jedna z fundacji wspierana przez HIB, walczy o nasze prawa w internecie i jest przeciwna wprowadzeniu cenzury w internecie pod postacią tzw. SOPA. Dlatego przekazując dowolną kwotę można nie tylko zyskać zestaw ciekawych gier, ale również wesprzeć tego rodzaju akcje, jak i pokazać, że dystrybuowanie gier bez zabezpieczeń ma jak najbardziej sens.

Gry które dostajemy po dokonaniu wpłaty to:

Darwinia - strategia czasu rzeczywistego z grafiką stylizowaną na gry z lat 80.

Multiwinia - to rozszerzenie koncepcji Darwini o możliwość grania po sieci przeciwko innym graczom.

DEFCON - również gra strategiczna, zainspirowana filmem "Gry Wojenne" z 1983 roku. Wcielamy się w rolę generała w czasie zimnej wojny.

Uplink - to  symulator włamywania się do innych komputerów, łamania zabezpieczeń, wykradania danych. Jeśli fascynuje Cię świat hakerów, na pewno warto spróbować.

Dodatkowo otrzymamy dwa techdema, proceduralny generator miast i symulator destrukcji budynków składających się z tysięcy sześcianów. W przeciwieństwie do pozostałych pozycji, oba techdema dostępne są tylko pod Windows.

W bonusie za wpłatę powyżej średniej otrzymamy:

Aquaria - pięknie ilustrowana gra o podwodnym świecie, który odsłania nam swoje tajemnice. Z wrogami walczymy przy pomocy kombinacji określonych pieśni (dźwięków).

Crayon Physics Deluxe - połączenie rysowania na kartce które wraz z symulacją fizyki ma pozwolić rozwiązać określone zdania.

Gdyby zakupić dzisiaj cały zestaw wymienionych gier na platformie cyfrowej dystrybucji gier Steam, rachunek wyniósłby 67,94€ czyli przeszło 300 złotych! Na dodatek nie otrzymalibyśmy gier bez zabezpieczeń DRM, ani wersji na Linuksa. Nie mówiąc o wspieraniu fundacji charytatywnych. Dlatego zapraszam do przekazywania swoich darowizn.

Poniżej filmik, promujący Humble Introverison Bundle:

Hej, jesteśmy na Google News - Obserwuj to, co ważne w techu

Więcej na tematy:

drm freeHumble Indie Bundlehib