Felietony

Humble Indie Bundle jeszcze atrakcyjniejsze! Do promocji dołączyły gry z poprzedniej edycji!

Jan Rybczyński
Humble Indie Bundle jeszcze atrakcyjniejsze! Do promocji dołączyły gry z poprzedniej edycji!
15

Jeżeli jeszcze nie zdecydowaliście się zakupić zestaw 5 gier z Humble Indie Bundle o którym pisałem wcześniej, albo proponowane gry wydają się mniej interesujące i żałujecie, że przegapiliście poprzednią edycję, mam dla Was naprawdę dobrą wiadomość. Do obecnie trwającej akcji dołączyły wszystkie gry...

Jeżeli jeszcze nie zdecydowaliście się zakupić zestaw 5 gier z Humble Indie Bundle o którym pisałem wcześniej, albo proponowane gry wydają się mniej interesujące i żałujecie, że przegapiliście poprzednią edycję, mam dla Was naprawdę dobrą wiadomość. Do obecnie trwającej akcji dołączyły wszystkie gry oferowane poprzednim razem, w śród nich takie hity, które mogę naprawdę gorąco polecić, jak Machinarium i Braid. Oprócz tego pojawiła się jeszcze jedna, nowa gra, oraz każdy kto zakupi Humble Indie Bundle, może zagrać w Minecraft za darmo do końca trwania promocji, odbierając promocyjny kod aktywacyjny.

Do końca akcji zostało jeszcze 5 dni, a organizatorzy już zdążyli uzbierać ponad 1,3 miliona dolarów. Średnia wpłata utrzymuje się na poziomie 5,17$, podczas gdy użytkownicy Linuksa płacą za zestaw przeszło dwa razy więcej, czyli 11,74$. Najwyraźniej zwolennicy wolnego oprogramowania chcą wspierać zarówno gry bez DRM, jak również porty gier na Linuksa, pokazując, że są chętni za nie zapłacić i to sporo więcej niż użytkownicy innych systemów. Bardzo podobne motywy kierowały mną, kiedy po raz pierwszy sięgnąłem po Humble Indie Bundle.

Trzeba przyznać, że obecna oferta jest bardzo atrakcyjna. Każdy kto do tej pory przekazał darowiznę na rzecz Humble Indie Bundle, może odebrać dodatkowo szóstą grę, kod umożliwiający grę w Minecraft za darmo, do końca trwania akcji, oraz wszystkie 5 gier z poprzedniej edycji. Osoby które chcą dopiero teraz zdecydować się na zakup, żeby odebrać gry z poprzedniego Humble Indie Bundle, muszą zapłacić więcej niż wynosi średnia wpłata, czyli obecnie 5,18$. Czyli ten kto zdecydował się na zakup od razu, miał korzystniejsze warunki (chociaż jeszcze wtedy nie zdawał sobie z tego sprawy), ale taka cena za pakiet 11 rewelacyjnych gier bez DRM dostępnych na wszystkie trzy systemy operacyjne jest i tak piekielnie dobrą propozycją.

Machinarium mogę zdecydowanie polecić wszystkim lubiącym gry przygodowe typu point & click, oraz łamigłówki. Gra ma rewelacyjną oprawę audiowizualną. Wszystkie grafiki grze mają charakter odręcznie wykonanych rysunków. Ponieważ gra posługuje się tylko i wyłącznie językiem obrazkowym i nie występuje w niej tekst ani dialogi, świetnie nadaje się dla osób nie znających angielskiego i młodszych użytkowników komputera. Jest również idealna dla rodziców chcących zaproponować swoim pociechom grę która ich wciągnie, ale również będzie rozwijać analityczne myślenie.

Braid to bardzo nietypowa platformówka, w której możemy sterować upływem czasu, czyli spowalniać go, zatrzymywać a nawet cofać. Gra nie jest frustrująca, skoro możemy cofać czas bez ograniczeń, jeśli zginiemy, lub zrobimy coś nie tak jak trzeba, zawsze można cofnąć się do momentu, kiedy możemy to naprawić. Pomimo to stanowi nie lada wyzwanie. Podobnie jak Machinarium oferuje piękną, odręcznie wykonaną grafikę.

Polecam również Osmos, każdemu kto chce spróbować prawdziwe ambientowej gry. Muzyka, grafika i koncepcja stanowią tu nierozerwalną całość. Bardzo nietypowy projekt.

Z poprzedniej edycji dołączyły również gry Cortex Command oraz Revenge of Titans (gra typu tower defence). Pojawiła się również nowa gra nie udostępniana wcześniej w żadnym Humble Indie Bundle, czyli Stell Storm.

Jeśli zdarza Ci się chociaż czasem zagrać w cokolwiek, chociażby w gry flaszowe, czy nawet sapera, powinieneś/powinnaśnaś dać szanse tym propozycjom. Naprawdę tak myślę. Są to bardzo różne gry, niemal wszystkie wybitne, za pół darmo, bez ograniczeń.

Jeśli ktoś chce coś dodać na temat gier załączonych w Humble Indie Bundle, o których napisałem, lub które tylko wymieniłem, zachęcam. Niech inni czytelnicy dowiedzą się z czym mają do czynienia.

Hej, jesteśmy na Google News - Obserwuj to, co ważne w techu