Felietony

12 świetnych gier strategicznych w najnowszym Humble Bundle. Bierzcie, póki są!

Kamil Świtalski
12 świetnych gier strategicznych w najnowszym Humble Bundle. Bierzcie, póki są!
4

Inicjatywa Humble Bundle z każdym rokiem nabiera mocy. Były już mobilne RPG, były platformówki, a teraz nadszedł czas na zestaw gier strategicznych z najwyższej półki. Żaden miłośnik gatunku korzystający z Androida nie powinien przejść obok nich obojętnie.

Inicjatywy Humble Bundle chyba nikomu specjalnie przedstawiać nie trzeba. To przecież miejsce, w którym od lat obkupujemy się w rozmaite produkcje — książkowe, growe, filmowe czy komiksowe. Zaczęło się kilka lat temu dość niewinnie, od paczki niezależnych produkcji na PC. Projekt spotkał się z tak ciepłym przyjęciem, że w mgnieniu oka urósł w siłę. I oprócz gier na komputery, zdarzyły się także paczki konsolowe, a regularnie też możemy obkupić się w mobilne perełki za niewielkie pieniądze. I nie dalej niż wczoraj wystartowała najświeższa akcja Humble Mobile Bundle, która skupia się na grach strategicznych.

Próg pierwszy: co najmniej $1

Najniższy próg to tym razem cztery gry i... bonus:

 • Epic War TD 2
 • MechCom 1
 • MechCom 2
 • Age of Civilizations
 • IAP dla Battle for the Galaxy

Bardzo mocny zestaw, w którym każdy miłośnik strategicznego podejścia znajdzie coś dla siebie. Klasyczny tower defense w futurystycznym wydaniu w postaci Epic War TD 2 — klasyk, który znać po prostu trzeba. Jeżeli zaś preferujecie strategie czasu rzeczywistego, to czym prędzej instalujcie obie części MechCom! Age of Civilizations to turowa zabawa, która z całą pewnością przypadnie do gustu wszystkim miłośnikom kultowej serii Civilization. Ostatnia z propozycji to miks strategii, dynamicznych walk i elementów tower-defense. Dostępny jest w modelu free-to-play, a w paczce czekają na nas IAP o wartości 5$. Dobre i to.

Próg drugi: co najmniej $3

 • Anomaly Defenders
 • Anomaly Korea
 • Kingdom Rush
 • Kingdom Frontiers
 • Hero Generations

Jak widać paczka ani trochę nie zwalnia tempa. Dwie, ostatnie już zresztą, części kultowej serii Anomaly od 11 bit Studios — to prawdopodobnie najlepsze "odwrócone" gry TD, jakie znajdziecie na rynku. Do tego dwie odsłony uroczych, kolorowych, Kingdom Rush, zaś jako wisienka na torcie: Hero Generations. Miks roguelike, RPG i strategii, w którym każda tura dodaje roku życia bohaterom. Gra która, nie bez powodu, kilka miesięcy temu skradła serca graczy na całym świecie!

Próg trzeci: co najmniej $5

 • Guild of Dungeoneering
 • Worms 4

W ostatnim progu znalazły się tylko dwie gry. Ale jakie! Guild of Dungeoneering proponuje coś, czego jeszcze wcześniej nie widzieliśmy w turowych grach. Twórcy zamiast oddać nam kontrolę nad bohaterem, pozwalają nam... sprawować kontrolę nad planszą! Wisienką na torcie jest czwarta odsłona serii Worms. Tutaj chyba obędzie się bez większego komentarza — kultowe robaki powracają w kolejnej odsłonie.

Są także bonusy

A wśród bonusowych dodatków tym razem czekać będą na nas ścieżki dźwiękowe do czterech gier. Miły dodatek!

Dawno tak dobrze nie było

Jestem pod ogromnym wrażeniem gier, które zaproponowano nam w najświeższej paczce Humble Bundle. Twórcy myśląc o strategiach podeszli do tematu nieszablonowo. Zamiast dostarczyć nam kilkunastu produkcji RTS — kilka różnorodnych gier, które wymagają od racza strategicznego podejścia.

Najnowszy zestaw Humble Mobile Bundle, tak jak zawsze można nabyć pod adresem: https://www.humblebundle.com/mobile/.

 

Hej, jesteśmy na Google News - Obserwuj to, co ważne w techu