Felietony

Najlepsze aplikacje dla kobiet

Kamil Świtalski
Najlepsze aplikacje dla kobiet
40

Już pojutrze jedno z najbardziej usłanych kwiatami i czekoladkami świąt roku. Dzień, w którym chyba jeszcze bardziej niż zwykle (a wydaje się to nie możliwe!) nasza uwaga skupia się na kobietach. I specjalnie z okazji ósmego marca —multiplatformowy wybór najlepszych aplikacji, na które powinny rzucić okiem wszystkie panie!

Na początku pozwolę sobie jeszcze zaznaczyć, że nie bez przyczyny nie ma tutaj propozycji, które wszyscy doskonale znają -- w tym pakietu najpopularniejszych serwisów społecznościowych czy oficjalnych aplikacji w których można się obkupić niemalże we wszystko. Całą redakcją AntyApps postanowiliśmy skupić się na mniej popularnych, a równie przydatnych, propozycjach.

Bustle

Platforma: iOS

Ambicją programu jest dostarczanie informacji, które... prawdopodobnie przypadną do gustu głównie paniom. Wśród nich: nowości ze świata, dotyczące szołbiznesu i stylu życia. I jeżeli nie macie swoich ulubionych stron, własnych magazynów we Flipboardzie albo skrojonego pod siebie kanału RSS -- to warto dać platformie szansę. Niestety, jak większość tego typu projektów, ten również dostępny skupia się na źródłach anglojęzycznych.

Przejdź do wpisu.

Clue

Platforma: Android, iOS

To niewątpliwie jedna z platform, która w swojej kategorii jest niedoścignioną. Chodzi o śledzenie zdrowia menstruacyjnego i seksualnego. Clue na podstawie zgromadzonych danych zaserwuje wiele niezwykle istotnych informacji, pozwoli lepiej poznać nasz organizm. A przy okazji robi to w doskonałej, nieskomplikowanej, formie.

Przejdź do wpisu.

Diarium

Platforma: Windows

Dzienniki i pamiętniki to rzecz, która w tradycyjnej formie coraz bardziej umiera. W końcu większość z nas nie rozstaje się ze smartfonami i tabletami, zabezpieczonymi hasłami i zaszyfrowanymi. Dlatego wydają się one naturalnym wyborem w przypadku poszukiwania nowego miejsca, by spisywać myśli i notować najistotniejsze chwile. Diarium pozwoli nie tylko na łatwe notowanie, ale też okraszenie całości zestawem grafik i rozmaitych ozdób. A tych którzy obawiają się utraty danych pozwolę sobie uspokoić -- w programie nie zabrakło możliwości zsynchronizowania wszystkiego z chmurą OneDrive.

Przejdź do wpisu.

Dollarbird

Platforma: Android, iOS

Fantastyczna platforma, która pozwoli śledzić nasz budżet i kontrolować wydatki. Każda kobieta której zdarzyło się wydać odrobinę za dużo, powinna mieć ją pod ręką. Może okaże się, że w tym miesiącu wystarczy na jeszcze jedną parę butów... albo może kilka torebek? ;-)

Przejdź do wpisu.

FaceTune 2

Platforma: iOS

Jeszcze kilka lat temu myśląc o retuszu, mówiło się o fotoszopowaniu. Teraz już nie trzeba -- bowiem niemal na każdą platformę, również mobilną, znajdziemy zestaw aplikacji, które w mgnieniu oka pozwolą rozświetlić i wygładzić co nieco. Jedną z najpopularniejszych produkcji w tym aspekcie jest niewątpliwie FaceTune! Warto mieć na uwadze, że poprzednia — także obfitująca w rozmaite funkcje — wersja aplikacji dostępna jest także na Androidzie.

Przejdź do wpisu.

KobiecePorady

Platforma: Android

KobiecePorady.pl to serwis od kobiet, dla kobiet. Girls Power na całego. Znaleźć tam można dziesiątki porad i wskazówek posegregowanych według całego zestawu kategorii -- od urody, przez dom, modę, sprawy codzienne, na kuchennych inspiracjach kończąc. Platforma ma charakter społecznościowy -- i jeżeli jeszcze nie miałyście okazji tam zajrzeć, to oto właśnie nadarzyła się ku temu świetna okazja!

Przejdź do wpisu.

Series Tracker

Platforma: Windows

W dobie kiedy serwisy VOD są na porządku dziennym, nie musimy się już martwić o to, że kolejny odcinek serialu przemknie nam kolo nosa. Jednak nadążanie za wszystkimi datami i przerwami w emisji potrafi być kłopotliwe. Szczególnie, jeżeli na naszej liście znajduje się więcej serii. Series Tracker pozwoli nam zaprowadzić w tej kwestii porządek. A przy okazji jest znakomitą, serialową, bazą danych!

Przejdź do wpisu.

Squid

Platforma: Android, Windows

Proste w użyciu, ale jednocześnie też niezwykle efektywne narzędzie, które pozwoli nam odręcznie dopisać, podkreślić, tudzież dorysować, co nieco na zdigitalizowanych dokumentach. Oprócz tego dla bardziej wymagających użytkowników nie zabrakło także narzędzi do zakreślania. Narzędzie które przyda się zarówno przy szkolnych zapiskach, prywatnych notatkach, jak i służbowych poprawkach.

Przejdź do wpisu.

Qute

Platforma: iOS, Android

Spódniczka czy spodnie, żółta bluzka czy czerwona, z zegarkiem czy bez. Kupić ten szal czy poczekać na promocję? Jeżeli tego rodzaju modowe pytania trapią was regularnie, a macie problem z samodzielnym podjęciem decyzji... to  modowej społeczność Qute jest tu po to, by wam pomóc!

Przejdź do wpisu.

Bonus: Decision Roulette

Bonusową produkcją, którą w żartobliwym tonie pozwolę sobie zakończyć to zestawienie jest... ruletka, która w losowy sposób pozwoli podjąć decyzję. Jak wiadomo -- płeć piękną często wyróżnia niezdecydowanie. A z tym programem podjęcie decyzji może okazać się znacznie, znacznie łatwiejsze ;-).

Przejdź do wpisu.

Grafika, 2

Hej, jesteśmy na Google News - Obserwuj to, co ważne w techu