Gry

Znowu kuszą fantastycznymi grami za niewielkie pieniądze. Strach się bać

Kamil Świtalski
6

Strach się bać — nowe Humble Bundle obfituje w pakiet świetnych horrorów. I jeżeli nie boicie się takich strachów, to czas ruszyć na zakupy!

Humble Bundle — to już ponad siedem lat!

Nie wiem kiedy ten czas minął, ale od premiery pierwszej paczki Humble Bundle minęło już ponad siedem lat. Od tego czasu w cyklicznych akcjach mieliśmy szansę obkupić się w dziesiątki fenomenalnych gier, które już dawno wyrwały się z ram indie. Większość z nich to produkcje dla komputerów osobistych, chociaż regularnie też serwowane nam są paczki przygotowane z myślą o smartfonach, a zdarzają się także kombinacje dla konsol Nintendo oraz Sony — zresztą jedna z nich z grami 2K właśnie trwa! Dzisiaj jednak skupimy się na strrrasznych grach, które trafiły do Humble Spooky Horror Bundle!

Humble Spooky Horror Bundle

Jak sam tytuł paczki sugeruje, spodziewać się tam możemy pakietu horrorów. Ten już, zgodnie z tradycją, podzielony został na trzy progi finansowe.

#1 Zapłać ile chcesz

Pierwszy próg to, dosłownie, dowolna kwota. Wpłacając kilkadziesiąt centów, zyskamy dostęp do czterech gier:

  • Dead Age (Steam / Windows / MacOS / Linux);
  • DreadOut (Steam / Windows / MacOS / Linux) — w bonusie otrzymamy jeszcze komiks oraz DLC ze ścieżką dźwiękową;
  • DreadOut: Keepers of the Dark (Steam / Windows);
  • Lakeview Cabin Collection (bez DRM / Steam / Windows / MacOS)

#2 Zapłać więcej, niż wynosi średnia wpłacanych kwot

Drugi próg to przebicie średniej. Ta, jak wiadomo, jest zmienną — choć najczęściej kwota widniejąca kilka godzin po rozpoczęciu akcji utrzymuje się przez dłuższy czas. Obecnie średni próg wyceniany jest na ok. 6,5 dolara, wpłacając co najmniej tyle zyskujemy dostęp do:

#3 Zapłać 10 dolarów lub więcej

Najwyższy próg to tym razem jedna gra. I biorąc pod uwagę sporą rozbieżność cenową między średnim / wysokim progiem, można się chwilę zastanowić... ale to wciąż kawał dobrego survival horroru!

  • Dead by Daylight (Steam / Windows)

Osiem horrorów za niewielkie pieniądze

Horrory, survival horrory i wszelkiej maści straszne gry przeżywają w ostatnich miesiącach drugą młodość. Przez wiele lat gatunek kojarzony był głównie z paroma seriami na krzyż, a kiedy niezależni twórcy zakasali rękawy i ruszyli do roboty okazało się, że gry wideo mają w tej kwestii jeszcze sporo do zaoferowania. I choć gry które znalazły się w powyższych paczkach straszą na różne sposoby, to bez problemu można określić je wszystkie mianem horrorów. I jeżeli nie mieliście przyjemności zagrać w tytuły takie jak nasz polski Layers of Fear czy straszne (w jak najbardziej pozytywnym tego słowa znaczeniu!) Alien: Isolation — to prawdopodobnie lepsza okazja by dołączyć te gry do waszych bibliotek się długo nie zdarzy. Dlatego warto czym prędzej wybrać się na zakupy, bo jak zwykle — oferta będzie dostępna jedynie przez najbliższych kilkanaście dni.

Humble Spooky Horror Bundle potrwa do 6. września

Gry z najnowszej paczki nabyć można pod adresem https://www.humblebundle.com/spooky-horror-bundle. I jeżeli planujecie się obkupić, to pamiętajcie, że oferta dostępna będzie wyłącznie do 6. września — czyli niespełna dwa tygodnie!

Hej, jesteśmy na Google News - Obserwuj to, co ważne w techu

Więcej na tematy: