To mnie drażni.

Hulaj Fronda, piekła nie ma

Marcin M. Drews

Dziennikarz, pisarz, nauczyciel akademicki, specja...

261

Reksio dziełem Szatana - oto dzisiejszy wątek przewodni polskiego Internetu. Tekst pojawił na łamach blogosfery portalu tzw. poświęconego, czyli frondy.pl, już dawno, ale spopularyzowany został dziś. Nie od razu czytelnicy dostrzegli, iż mamy do czynienia ze zjawiskiem zgrabnie określanym jako troll...

Reksio dziełem Szatana - oto dzisiejszy wątek przewodni polskiego Internetu. Tekst pojawił na łamach blogosfery portalu tzw. poświęconego, czyli frondy.pl, już dawno, ale spopularyzowany został dziś. Nie od razu czytelnicy dostrzegli, iż mamy do czynienia ze zjawiskiem zgrabnie określanym jako trolling level master. Dlaczego? Coraz trudniej bowiem odróżnić elektroniczną prasę religijną od najzwyklejszych polskich brukowców...

Jestem ateistą. I to jest spory coming out w czasach, gdy rząd płaci z publicznej kasy egzorcystom, a krajowa telewizja finansuje wywiad z księdzem pedofilem, który potem sam sobie wybiera wyrok, a sędzia nie ma nic przeciwko.

Gdybym jednak chciał się nawrócić, zapewne zacząłbym czytać religijną prasę. A że papieru używam tylko do podcierania się, zajrzałbym oczywiście w sieć. A tam klops!

Otwieram bowiem portal "poświęcony" i szukam informacji, które skierowałyby mnie w stronę Boga. Niestety, albo ktoś ten portal zhackował, albo religia komuś się pomyliła z piwnicą sado-maso na końcu Internetu. Szukając dobrej nowiny trafiam bowiem na takie oto hasła:

  • Ludzie tworzyli dzieci jak lalki
  • Islamski totalitaryzm zniszczy świat
  • Polacy - niewolnicy własności
  • Prewencyjne wycinanie narządów
  • Ikona cywilizacji śmierci
  • Amputacja mózgu i Angelina Jolie
  • Poczet renegatów Moskwy
  • Wychowywały ją lesbijki. Dziś mówi o swoim cierpieniu

Serio??? Ile pokrzepienia mogą uzyskać z takich artykułów wierzący? Podejrzewam, że niewiele. Za to dowiedzą się, że wszystkim rządzą Żydzi, masoni, komuniści i cykliści, a wszędzie czai się Szatan.

Hello Kitty? Szatan. Harry Potter? Szatan. Batman? Szatan. Projektant lalek Barbie? Cytując: "zboczeniec, który nurzał się w rozpuście". Lećmy dalej - "księża egzorcyści alarmują już o przypadkach zniewolenia demonicznego dzieci czy wręcz opętania".

fronda.pl - dobra nowina o Chrystusie, który jest obrazem Boga?

Jednocześnie żaden "poświęcony" portal nie widzi absolutnie nic złego, gdy podstarzały ksiądz egzorcysta obnaża przed dziećmi włochate kolana i każe z nich zlizywać bitą śmietanę w czasie tzw. Neptunaliów, czyli - krótko mówiąc - imprezy poświęconej pogańskiemu bóstwu. W czułym uścisku poświęconych kolan żaden szatan dzieciom nie grozi...

No ale za to:

Przemysł porno walczy o dzieci, bo dziecko to potencjalny klient, wierny branży na długie lata. (źródło)

Nie mówiąc już nawet o tym, że:

Osobiście znane mi są przypadki nastolatek, wychowanych na lekturze tego czasopisma, które, doświadczając opresji demonicznych, muszą dziś prosić o pomoc księży egzorcystów. (źródło)

Co bym robił, gdybym się nawrócił dzięki portalom "poświęconym"? Zapewne zacząłbym wypędzać Szatana. Dobry przykład w tym względzie dała rodzina z Lublina.

Egzorcyzmy miały wypędzić demona. "Matka uważała, że dziewczyna mówi nie swoim głosem". Post, ścinanie włosów i polewanie wodą. Tak miały wyglądać domowe egzorcyzmy odprawiane przez rodzinę z Lublina. Dla rodziców i dwójki dzieci obrzędy zakończyły się pobytem w szpitalu. Dokładne okoliczności zajścia bada prokuratura. (źródło)

No ale wiadomo, kto nie jest z nami, jest przeciwko nam. Stąd też ku pokrzepieniu serc wierzących dziennikarze z misją pytają z właściwą sobie subtelnością na przykład, czy aktor Krzysztof Pieczyński jest chory, czy opętany...

Nic dziwnego, że na łamach blogosfery frondy.pl pojawił się w końcu mistrz trollingu, który uraczył nas kompletnie nonsensownym bełkotem na temat Reksia - bełkotem będącym w rzeczywistości znakomicie przemyślaną, inteligentną parodią tekstów znanych z rzeczonego portalu.

Serial pełen jest okultystycznej symboliki. Przyjaciółmi Reksia są m.in. kogut i kot, czyli zwierzęta odgrywające dużą rolę w złowieszczej religii azjatyckich szamanów – Wicca. A Reksio to pies? Tak – a więc aluzja do egipskiego boga Anubisa, którego później pewne sekty czciły jako diabła. Czy egipskie demony i szamańskie rytuały to aby dobre treści dla twojego dziecka?

Warto zauważyć, że przekazywane przez serial mroczne treści doprowadziły już do niejednej tragedii. Istnieją świadectwa, że seryjny morderca Ed Gein był fanatykiem serialu i to z niego czerpał inspirację do swych zabójstw. Wiadomo mi także, że kuzynka znajomej teściowej szwagra szofera zięcia stryja mojej sąsiadki znała kogoś, kto czytał gdzieś o dziewczynce, która uzależniła się od tego serialu i oglądała go całe dnie! (źródło skasowane - patrz postscriptum z adresem!!!)

To tylko dwa fragmenty znacznie większej całości, którą czyta się wybornie, ale która niesie za sobą smutną konstatację - elektroniczne media religijne w Polsce tak mocno zboczyły z kursu, że przebijają już nawet półnagą matkę Madzi na koniu, faceta, który nie śpi, bo trzyma kredens, czy panienkę, która chłoszcze porem piersi.

Mało tego, autorzy z misją, miast krzepić innych świadectwem o Bogu, wsadzają łapy chociażby w cudzą pochwę, jak to było z pewnym znanym redaktorem i Angeliną Jolie. Nie wiem, czemu, ale wszystko to coraz bardziej przypomina mi sytuację, przed którą wszyscy nas przestrzegają. Jaką? Otóż świętą wojnę, czyli Jihad... Tylko w wydaniu cyberchrześcijańskim.

Pozostaje mi jedynie zacytować Ignacego Krasickiego:

Dewotce służebnica w czymsiś przewiniła
Właśnie natenczas, kiedy pacierze kończyła.
Obróciwszy się przeto z gniewem do dziewczyny,
Mówiąc właśnie te słowa: "... i odpuść nam winy,
Jako my odpuszczamy" - biła bez litości.
.

 

 PS. Jako że zaraz po ukazaniu się mojego artykułu miłosierny administrator był łaskaw tekst o Reksiu cichaczem usunąć, chętni mogą zaglądać do webcache'a. :) Miłej lektury!

Hej, jesteśmy na Google News - Obserwuj to, co ważne w techu

Więcej na tematy:

religiaKościółhot