Google

Google Now będzie teraz czytał nasze SMS-y [prasówka]

Tomasz Popielarczyk
Google Now będzie teraz czytał nasze SMS-y [prasówka]
7

Google nieustannie poszerza możliwości asystenta głosowego Google Now. Jedną z najnowszych funkcji jest dostęp do aplikacji wiadomości. To pozwoli nam nie tylko wyświetlać i odczytywać na głos ostatnie SMS-y, ale również szybko na nie odpowiadać. Google Now z obsługą SMS Nowa funkcja współprac...

Google nieustannie poszerza możliwości asystenta głosowego Google Now. Jedną z najnowszych funkcji jest dostęp do aplikacji wiadomości. To pozwoli nam nie tylko wyświetlać i odczytywać na głos ostatnie SMS-y, ale również szybko na nie odpowiadać.

Google Now z obsługą SMS

Nowa funkcja współpracuje aktualnie z wybranymi klientami SMS. Poza tym mogą z niej skorzystać wyłącznie użytkownicy Google Now w języku angielskim. Za pomocą jednej komendy "show me my last messages" możemy wyświetlić listę pięciu ostatnich wiadomości, które otrzymaliśmy. Co więcej, Google Now zaoferuje nam, że odczyta je na głos, co może być przydatne np. podczas jazdy samochodem. Mechanizm jest póki co dość ograniczony i bardzo łatwo go pomylić z poleceniami związanymi z Gmailem. Gdy użytkownik powie "show me my newest messages" załadowane zostaną wiadomości ze skrzynki e-mail.

Telltale robi Batmana

Powstanie nowa gra z Batmanem w roli głównej. Tym razem za jej produkcję zabiera się studio Telltale Games, a więc twórcy świetnych, dzielonych na odcinki przygodówek (lub jeśli ktoś woli - interaktywnych filmów). Szczegółów, a nawet tytułu nowej produkcji nie znamy. Wiemy jedynie, że zadebiutuje w przyszłym roku na wszystkich popularnych platformach (PS, Mac, XOne i PS4). Nie jest to oczywiście jedyna growa wiadomość dzisiejszego dnia. Szczegółowo o gali The Games Awards, na której zaprezentowano Batmana i przyznano tytuł gry roku Wiedźminowi będzie dziś jeszcze pisał Paweł.

OnePlus bez zaproszeń

OnePlus 2 będzie teraz dostępny dla każdego. Od 5 grudnia twórcy rezygnują z systemu zaproszeń. W ten sposób chcą ukoronować 2 lata działania swojej marki na rynku. W okresie przedświątecznym mają być również organizowane specjalne akcje promocyjne, w tym duże rabaty na akcesoria. Jeżeli zatem dotąd zastanawialiście się nad zakupem "pogromcy flagowców", macie teraz prawdopodobnie najlepszą ku temu okazję.

70 mld dolarów z wirtualnej rzeczywistości

Rynek VR w najbliższych latach ma puchnąć. Z prognoz firmy analitycznej TrendForce wynika, że już w 2020 r. będzie on generował 70 mld dolarów. Dla porównania w przyszłym roku ma to być 6,7 mld dolarów. Analitycy biorą tutaj pod uwagę zarówno sprzęt jak i oprogramowanie. A tych przybywa. W przyszłym roku zobaczymy komercyjną wersję Oculusa, a także HTC Re Vive czy PlayStation VR. Gdyby tak jeszcze ich ceny stały się bardziej przystępne...

Hej, jesteśmy na Google News - Obserwuj to, co ważne w techu

Więcej na tematy:

GoogleMobileAndroidgoogle now