17

Huawei wraca do łask Google

Niecodzienny zwrot w sprawie Huawei i Google. Dotychczas słyszeliśmy tylko o tym, że współpraca z chińską firmą jest zawieszana, tymczasem Huawei Mate 20 Pro wrócił na listę urządzeń, które dostaną Android Q Beta.

Kiedy Google ogłaszało testy nowego Androida Q, obok modeli takich marek, jak ASUS, LG, OnePlus, Nokia, Oppo i Sony widniał również Huawei ze swoim Mate 20 Pro. Jednak w związku z decyzją Donalda Trumpa, smartfony chińskiej firmy miały najprawdopodobniej nie dostać już nigdy nowej aktualizacji systemu Google. Nikt nie był więc zaskoczony tym, że Huawei Mate 20 Pro zniknął z listy smartfonów, które uzyskają dostęp do wersji beta nowego Androida.

Zaskoczeniem jest natomiast to, że Mate 20 Pro po cichu wrócił na tę listę w to samo miejsce, gdzie był wcześniej. Jest to jednak o tyle ciekawe jak i dziwne, że nie ma żadnego oficjalnego stanowiska którejkolwiek ze stron. Nie wiemy więc dlaczego Huawei Mate 20 Pro wrócił na listę urządzeń, które dostaną dostęp do Android Q Beta, ani jak to się ma do dalszej współpracy z Google. Możliwe więc, że to następstwa trwających rozmów i jednak za jakiś czas uda się wypracować jakieś stanowisko, które będzie inne od nagłaśnianych cały czas przez media decyzji.