Huawei

Huawei wraca do łask Google

Paweł Winiarski
Huawei wraca do łask Google
17

Niecodzienny zwrot w sprawie Huawei i Google. Dotychczas słyszeliśmy tylko o tym, że współpraca z chińską firmą jest zawieszana, tymczasem Huawei Mate 20 Pro wrócił na listę urządzeń, które dostaną Android Q Beta.

Kiedy Google ogłaszało testy nowego Androida Q, obok modeli takich marek, jak ASUS, LG, OnePlus, Nokia, Oppo i Sony widniał również Huawei ze swoim Mate 20 Pro. Jednak w związku z decyzją Donalda Trumpa, smartfony chińskiej firmy miały najprawdopodobniej nie dostać już nigdy nowej aktualizacji systemu Google. Nikt nie był więc zaskoczony tym, że Huawei Mate 20 Pro zniknął z listy smartfonów, które uzyskają dostęp do wersji beta nowego Androida.

Zaskoczeniem jest natomiast to, że Mate 20 Pro po cichu wrócił na tę listę w to samo miejsce, gdzie był wcześniej. Jest to jednak o tyle ciekawe jak i dziwne, że nie ma żadnego oficjalnego stanowiska którejkolwiek ze stron. Nie wiemy więc dlaczego Huawei Mate 20 Pro wrócił na listę urządzeń, które dostaną dostęp do Android Q Beta, ani jak to się ma do dalszej współpracy z Google. Możliwe więc, że to następstwa trwających rozmów i jednak za jakiś czas uda się wypracować jakieś stanowisko, które będzie inne od nagłaśnianych cały czas przez media decyzji.

Jestem też ciekawy jak kolejne tygodnie wpłyną na sytuację Ark OS, czyli własnego systemu Huawei, który miałby zastąpić na smartfonach i tabletach Androida, a na komputerach Windowsa. No i jak takie doniesienia wpłyną na stosunek klientów.

źródło

Hej, jesteśmy na Google News - Obserwuj to, co ważne w techu