Telefony

Huawei staje do walki z Apple, Samsungiem i HTC w dziedzinie aparatofonów

Jakub Szczęsny
Huawei staje do walki z Apple, Samsungiem i HTC w dziedzinie aparatofonów
2

Jutro spodziewamy się oficjalnej zapowiedzi kolejnej propozycji od Huawei. Tym razem chiński producent zamierza zaatakować HTC, Samsunga i Apple w dziedzinie aparatów w telefonach. Huawei Honor 6 Plus jest już dostępny w przedsprzedaży w Oppomart, gdzie wyceniany jest na 399 dolarów. W środku natomi...

Jutro spodziewamy się oficjalnej zapowiedzi kolejnej propozycji od Huawei. Tym razem chiński producent zamierza zaatakować HTC, Samsunga i Apple w dziedzinie aparatów w telefonach. Huawei Honor 6 Plus jest już dostępny w przedsprzedaży w Oppomart, gdzie wyceniany jest na 399 dolarów. W środku natomiast znajdziemy naprawdę topową specyfikację techniczną.

Telefon będzie napędzany ośmiordzeniowym procesorem Kirin 930 taktowanym zegarem 1,8 GHz. Wszystko to wspierane jest przez 3 GB pamięci RAM, a użytkownik na dane otrzyma 32 GB przestrzeni oraz slot na karty pamięci microSD. Front urządzenia będzie zajmować przede wszystkim duży, 5,5-calowy ekran FullHD. Natomiast za zasilanie będzie odpowiadać ogromna bateria o pojemności 3500 mAh, która zapewni odpowiedni czas pracy na jednym ładowaniu.

Jednak to, co ma wyróżniać Huawei Honor 6 Plus ma kryć się z tyłu urządzenia. Już nie jedna, a dwie kamery z tyłu posłużą nam do robienia zdjęć. Rozwiązanie jest podobne do tego, co oferuje HTC One M8 wraz z funkcją Duo Camera. W przypadku Huawei mamy do czynienia z dwoma aparatami fotograficznymi BSI o rozdzielczości 8 megapikseli. Podczas, gdy jeden z nich będzie się zajmować po prostu robieniem zdjęcia, drugi będzie służyć głównie do rejestrowania głębi zdjęcia. To pozwoli na uwydatnienie wybranego punktu na zdjęciu już po zrobieniu zdjęcia - funkcja podobna do Refocus w Lumiach.

Huawei pokusił się także o porównanie możliwości aparatów konkurentów na rynku mobilnej fotografii ze swoim najnowszym sprzętem - Honor 6 Plus stanął w szranki z iPhone 6 Plus, HTC One M8 oraz Samsungiem Galaxy S5. Jak wypada aparatofon Huawei? Nieźle, ale pamiętajmy, że z ostatecznym werdyktem należy poczekać do pełnoprawnych testów w mediach technologicznych.

Grafika: 1, 2, 3, 4, 5

Źródło: GSM Arena

Hej, jesteśmy na Google News - Obserwuj to, co ważne w techu