Telefony

Chiński reseller ujawnia nieco danych na temat OnePlus 2

Jakub Szczęsny
Chiński reseller ujawnia nieco danych na temat OnePlus 2
12

"Zabójca flagowców" - bo tak nazywany jest OnePlus One jako urządzenie zbierał mnóstwo naprawdę niezłych recenzji. Ponadto, odznaczał się niezbyt wygórowaną ceną, jak na taką klasę urządzenia. Mniej już podobała się polityka firmy, która polegała na oferowanie urządzenia w systemie zaproszeń. Tak, j...

"Zabójca flagowców" - bo tak nazywany jest OnePlus One jako urządzenie zbierał mnóstwo naprawdę niezłych recenzji. Ponadto, odznaczał się niezbyt wygórowaną ceną, jak na taką klasę urządzenia. Mniej już podobała się polityka firmy, która polegała na oferowanie urządzenia w systemie zaproszeń. Tak, jak zostało to wcześniej zapowiedziane, trwają prace nad sukcesorem pierwszego modelu telefonu OnePlus - 2.

Informacje zostały ujawnione przez chińskiego resellera urządzeń. Zostały podane prawdopodobne elementy specyfikacji technicznej smartfona. Według danych, OnePlus 2 ma zostać wyposażony w Snapdragona 805 - słabo, zwłaszcza, że telefon ma się pojawić w trzecim kwartale nadchodzącego roku. Spodziewam się zatem, że będzie to nieco mocniejsza 810-ka. Do tego, OnePlus zaoferuje 5,5-calowy wyświetlacz. W tym wypadku są dwie opcje - albo będzie to już rozdzielczość QHD, albo 1080p. Przy czym ja bym się skłaniał ku Full HD z wiadomych względów. Takie urządzenie do tego powinno się odznaczać naprawdę długim czasem działania na jednym ładowaniu, a przy QHD mogłoby to być nieco problematyczne.

A propos baterii - ta ma mieć pojemność 3,300 mAh, to o 200 więcej, niż w poprzednim modelu. Zdjęcia zrobimy natomiast dwoma aparatami fotograficznymi - 16MP z tyłu i 5 MP z przodu. Coś przebąknięto o 3 GB pamięci RAM - to akurat będzie standardem w przyszłym roku i taka wartość mnie absolutnie nie dziwi. Natomiast 32 GB przestrzeni na dane powinno wystarczyć, oby jednak OnePlus zdecydował się na zainstalowanie w telefonie slotu na karty pamięci. Może i 32 GB jak na telefon komórkowy to dużo, ale dlaczego nie można mieć więcej?

Nie wiadomo także nic na temat modyfikacji Androida - OnePlus ma dwie możliwości. Albo będzie to CyanogenMod, albo zaimplementuje weń własną nakładkę. Z tym musimy poczekać jeszcze około pół roku, gdy zostaną opublikowane nieco bardziej wiarygodne rewelacje na temat sukcesora OnePlus One.

Grafika: 1, 2

Źródło: Phonearena.com

Hej, jesteśmy na Google News - Obserwuj to, co ważne w techu