Mobile

Huawei P9 Plus na wyłączność w Orange - cenowo korzystniej, niż obecnie w sklepie za gotówkę

Grzegorz Ułan
Huawei P9 Plus na wyłączność w Orange - cenowo korzystniej, niż obecnie w sklepie za gotówkę
16

Obydwa modele Huawei P9 swoją premierę miały na początku kwietnia. W nasze ręce trafił tańszy model, recenzję możecie przeczytać w tym wpisie - Recenzja Huawei P9.

Różnice w Huawei P9 Plus wymieniał już Tomasz w swoim wpisie:

Huawei P9 Plus posiada większy, 5,5-calowy ekran Full HD. Co więcej, zastosowanie znalazła tutaj technologia Press Touch, która analizuje siłę nacisku podczas dotyku. Ponadto producent zastosował tutaj większą baterię (3400 mAh – co ciekawe, grubość w rezultacie wzrosła o zaledwie 0,03 mm) oraz technologię dual-IC Rapid Charge, która zapewnia użytkownikowi sześć godzin rozmów, po zaledwie 10 minutach ładowania. Model Plus będzie dostępny tylko w wersji 64-bitowej.

Jako pierwszy z operatorów udostępnił w swojej ofercie Huawei P9 Plus Orange na wyłączność do końca czerwca. Z ofert w sklepach internetowych znalazłem tylko jedną w Komputroniku.

Mamy tu cenę 3199 zł, jak wychodzi w Orange?

Jak już zapewne wiecie, Orange od jakiegoś czasu sprzedaje telefony wyłącznie na raty i w zależności od wysokości abonamentu ustala cenę wyjściową aparatu. I tak w najtańszym abonamencie Smart Plan LTE za 24,99 zł za sam telefon zapłacimy 1359 zł + 24 raty po 55,01 zł. Łącznie więc za sam telefon wyjdzie nam 2679,24 zł, czyli o około 500 zł taniej, niż obecnie byśmy kupowali za gotówkę w sklepie, a jeszcze więcej zaoszczędzimy, jakbyśmy teraz zdecydowali się na zakup w sklepie na raty (chyba, że byśmy trafili na raty 0%).

Myślę, że przez te dwa lata wartość Huawei P9 Plus spadnie poniżej tej kwoty 2700, ale aktualnie i tak opcja ta wydaje się atrakcyjna, jeśli ktoś nosi się z zamiarem zakupu tego akurat telefonu i dodatkowo zastanawia się nad zmianą operatora.

Hej, jesteśmy na Google News - Obserwuj to, co ważne w techu