Mobile

Huawei P9 Lite pojawia się po cichu w ofercie Plusa [prasówka]

Huawei P9 Lite pojawia się po cichu w ofercie Plusa [prasówka]
14

Dość niespodziewanie w ofercie sieci Plus pojawił się Huawei P9 Lite, następca bijącego w ubiegłym roku rekordy popularności budżetowego smartfona.

Huawei P9 Lite w Plus

Huawei P9 Lite debiutuje w ofercie Ja+ Moja Firma. Przy abonamencie za 209 złotych smartfon jest wyceniany na 3 zł, zaś przy tym za 49 zł - 529 zł.Urządzenie jest następcą modelu P8 Lite, który w 2015 roku sprzedał się w imponującej liczbie 10 mln egzemplarzy. Nowy smartfon posiada 5,2-calowy ekran Full HD, procesor Kirin 650 z ośmioma rdzeniami (4x 2GHz + 4x 1,7GHz), 2 GB RAM i 16 GB pamięci wewnętrznej. Wydaje się zatem być ono dedykowane raczej średniej półce cenowej, a więc jego cena wyjściowa powinna być wyższa (w Europie ustalono ją na 299 euro). Nie wiadomo jeszcze, kiedy P9 Lite pojawi się w ofertach konsumenckich oraz u innych operatorów.

HTC 10 nie sprzedaje się?

Jak podaje Focus Taiwan, HTC 10 Lifestyle sprzedaje się w Chinach dramatycznie. W trwającej 11 dni przedsprzedaży złożono na smartfona zaledwie 251 zamówień. Najwyraźniej polityka tajwańskiej firmy polegająca na wprowadzaniu słabszego wariantu swojego flagowca ze Snapdragonem 652 nie sprawdza się. Szczególnie, że różnice cenowe między nim, a modelem ze Snapdragonem 820 są bardzo kontrowersyjne. Przykładowo w Polsce płacimy za słabszą wersję tyle samo ile (w przeliczeniu) Niemcy czy Brytyjczycy za tę mocniejszą. Taki ruch może nie tylko źle wpłynąć na sprzedaż HTC 10, ale też po prostu uderzyć w i tak już mocno nadszarpnięty wizerunek HTC.

Wspólne doładowania Mobile Vikings i Play

Play i Mobile Vikings wprowadzają wspólne doładowania. Użytkownicy tego pierwszego będą mogli teraz zasilać swoje konto za pomocą zdrapek, salonów oraz usług fioletowej sieci. Pojawiła się też możliwość doładowywania na stronie operatora bez konieczności logowania. Jako bonus Mobile Vikings przygotowało dla swoich klientów aż tysiąc bezpłatnych starterów, które będzie można zamawiać przez najbliższy miesiąc.

LG Watch Urbane 2nd Edition w Polsce

Do Polski oficjalnie wchodzi pierwszy smartwatch z Androidem Wear oraz 3G. Urządzenie kupimy w dużych sklepach z elektroniką oraz w sieci Play. Cena poza umową nie jest niska i wynosi aż 1849 złotych. Jego parametry są powszechnie znane, ale dla przypomnienia zamieszczam poniżej:

  • Chipset: Qualcomm Snapdragon 400 (1,2 GHz)
  • System operacyjny: Android Wear
  • Wyświetlacz: P-OLED, 1,38 cala (480 x 480, 348 ppi)
  • Wymiary: 44,5 x 51,2 x 14,2 mm
  • Pamięć: 4 GB pamięci wewnętrznej / 768 MB RAM
  • Bateria: 570 mAh
  • Łączność: 3G/Wi-Fi
  • Kolory: srebrny

Hej, jesteśmy na Google News - Obserwuj to, co ważne w techu

Więcej na tematy:

MobileplushuaweiSmartfony