Recenzja

Niesamowite aparaty, ale co poza tym? Recenzja Huawei P30 Pro

Paweł Winiarski
Niesamowite aparaty, ale co poza tym? Recenzja Huawei P30 Pro
34

Zachwyty nad nocnymi zdjęciami robionymi Huawei P30 Pro nie są wcale przesadzone, ten smartfon wyznacza nowe standardy robienia fotek po ciemku. Ale czy poza aparatami faktycznie jest się czym ekscytować?

Mobilny rynek najmocniej ekscytuje się premierami smartfonów trzech firm. Apple, Samsung i Huawei. Już w ubiegłej generacji modelu, czyli P20 zachwycaliśmy się nocnymi zdjęciami robionymi nowym smartfonem chińskiego producenta. Potem zawsze przychodzi nowy Mate i ustawia poprzeczkę jeszcze wyżej. W tym roku P30 Pro zarządził na rynku mobilnej fotografii i nie ma co do tego wątpliwości, jestem bardzo ciekawy co firma pokaże przy okazji modelu Mate, bo mówiąc szczerze nie wiem jak można jeszcze ten temat poprawić.

Trzeba jednak pamiętać, że poza aparatami smartfon to jeszcze szereg innych, często dużo ważniejszych funkcji i tak naprawdę co nam po doskonałych fotkach, jeśli wszystko inne kuleje. Czy w przypadku P30 Pro jest się do czego przyczepić? Zobaczcie naszą recenzję.

Specyfikacja Huawei P30 Pro

Huawei P30 Pro otrzymał ten sam procesor, który znamy już z serii Mate 20. To Kirin 980, który posiada trzy klastry rdzeni: 2 x ARM Cortex A76 2,6 GHz, 2 x ARM Cortex A76 1,92 GHz oraz 4 x ARM Cortex A55 1,8 GHz. Wspiera go układ graficzny mali G76MP10. Do tego 8GB pamięci RAM. Sprzęt posiada dedykowany, podwójny koprocesor do obliczeń związanych z SI i uczeniem maszynowym.

Co z aparatami? Główny ma 40 Mpix (f/1.6, ogniskowa 27 mm, OIS) oraz szeroki kąt 20 Mpix z f/2.2 i teleobiektyw oferujący pięciokrotny zoom optyczny, 8 Mpix i światło f/3.4. Otrzymujemy ponadto 10-krotne przybliżenie hybrydowe i 50-krotne przybliżenie cyfrowe. Telefon posiada dodatkowo sensor Time of Flight, który wykryje głębię ostrości na podstawie stworzonego przez siebie modelu 3D obiektu. Nowy aparat w P30 Pro otrzymał maksymalne ISO na poziomie 409 600. Otrzymaliśmy lepszą stabilizację AIS oraz nowy tryb AI HDR+ doświetlający ciemniejsze miejsca kadry po ich wcześniejszej analizie.

Aktualizacja

Huawei P30 Pro doczekał się nowej wersji kolorystycznej - "Morski Błękit". Jak donosi producent, "inspirowany jest on barwą morza i odbitego w nim nieba". Dolna część obudowy telefonu ma matową, odporną na odciski palców powierzchnię, górna natomiast została wykończona na wysoki połysk. Sugerowana cena urządzenia to 3199 zł.

Hej, jesteśmy na Google News - Obserwuj to, co ważne w techu