Sprzęt

Huawei chce umieścić szafirowy ekran w Ascend P7

Filip Żyro
Huawei chce umieścić szafirowy ekran w Ascend P7
17

Do wielu rzeczy, które Apple robi bezkonkurencyjnie, bez wątpienia trzeba zaliczyć to jakich materiałów używa do produkcji swoich sprzętów. To właśnie dzięki nim ich urządzenia sprawiają wrażenie sprzętów z wyższej półki. Huawei wyciąga z tych działań nauczkę i zamierza użyć szafiru do wykonania prz...

Do wielu rzeczy, które Apple robi bezkonkurencyjnie, bez wątpienia trzeba zaliczyć to jakich materiałów używa do produkcji swoich sprzętów. To właśnie dzięki nim ich urządzenia sprawiają wrażenie sprzętów z wyższej półki. Huawei wyciąga z tych działań nauczkę i zamierza użyć szafiru do wykonania przedniego ekranu w swoim telefonie, tak samo jak zamierza zrobić to Apple.

Wystarczy przypomnieć jak znakomitym posunięciem było zaprezentowanie laptopa wykonanego z aluminium prze Apple. Był to jeden z genialnych ruchów, który sprawił, że firma znajduje się na szczycie. Podobna filozofia przyświecała podczas produkcji iPhone'ów te również wyróżniały się drogimi materiałami na tle innych słuchawek na rynku.

Plotki od dłuższego czasu mówią, że firma z jabłuszkiem zamierza w najnowszej odsłonie iPhone'a zastosować szafir do produkcji przedniego ekranu. Takie rozwiązanie posiada wiele zalet. Po pierwsze szafirowe szkło jest niezwykle odporne na zarysowania i uderzenia. Po drugie charakteryzuje się wysoką przejrzystością.

Huawei wychodzi z założenia, że jak już ściągać to od najlepszych i zamierza wykorzystać pomysł, na zabezpieczenie przedniej szyby telefonu, który przpisuje się Apple'owi. Jak podaje serwis Endgadget chiński producent zamierza wypuścić specjalną edycję Ascend P7, którego przednia szybka wykonana będzie właśnie z szafirowego szkła. Ascend P7 w unikatowej wersji pojawi się na chińskim rynku i sprzedawany będzie za pośrednictwem oficjalnego sklepu on-line Huawei. Liczba urządzeń będzie ograniczona. Cena telefonu nie została jeszcze podana, jednak oczywistym jest, że urządzenie będzie droższe od podstawowej wersji.

Choć na pierwszy rzut oka wiadomość może być tylko kolejnym doniesieniem ze świata nowych technologii, to jednak uważam, że ma ona ukryte dno. Starania Huawei to swoisty technologiczny wyścig zbrojeń, w którym nagrodą jest prestiż. Huawei chciałoby być pierwszą chińską marką, która będzie oferowała telefon wykonany w tej technologii. Dzięki temu w przyszłości na konferencjach i w prezentacjach będzie można użyć zwrotu, że to właśnie Huawei był pierwszą firmą oferującą telefon z Androidem, którego przednia szybka wykonana była z szafirowego szkła. Wbrew pozorom takie szczegóły nie są bez znaczenia.

Jeżeli Huawei chce być pierwsze musi się pospieszyć. Wedle plotek Xiaomi i Vivo, lokalni rywale, również szykują słuchawki z wykorzystaniem tej technologii. Może właśnie dlatego Huawei zdecydował się użyć szafiru w już istniejącym urządzeniu, nie czekając do premiery ich kolejnego high-ednowego telefonu.

Hej, jesteśmy na Google News - Obserwuj to, co ważne w techu

Więcej na tematy:

huaweiszafirowe szkło