Smartfony

HTC U12 bez wcięcia w ekranie. Dla mnie będzie to wzór elegancji

Albert Lewandowski
15

Na flagowe urządzenia najczęściej czeka też najwięcej osób. Nic zatem dziwnego, że to one są bohaterami licznych wiadomości i często poznajemy je przedpremierowo. Teraz poznaliśmy prawdopodobny wygląd HTC U12. Czym się wyróżni?

HTC U12 lekarstwem na problemy

W tym roku producent ograniczył liczbę oferowanych smartfonów. To zdecydowanie krok w dobrą stronę, zważywszy na to, że w ich przypadku mnogość opcji wcale nie oznaczała dostępności świetnych smartfonów. Za wyjątkiem rodziny U11, modele z 2017 najczęściej cierpiały na jeden mankament: przeciętny stosunek ceny do oferowanych możliwości.

Niedawno zadebiutowały HTC Desire 12 i 12 Plus, skierowane na niższą średnią półkę. Najważniejszym momentem pozostaje jednak czas premiery HTC U12, czyli flagowego produktu firmy, o którym wiemy coraz więcej. Już ostatnio poznaliśmy jego specyfikację. Jak przystało na high-end, będzie oferował najnowszy układ Snapdragon 845, 6 GB RAM, 64 lub 128 GB pamięci wbudowanej, baterię 3420 lub większą, 3 mAh, oraz 6-calowy wyświetlacz Super LCD o rozdzielczości QHD+ i proporcjach 18:9. Nie zabraknie również aktywnych krawędzi wyświetlacza, jak i podwójnej przedniej kamerki 8 Mpix oraz podwójnego aparatu głównego 16 + 12 Mpix.

Ponadczasowa elegancja

HTC U12 może jednak finalnie zostać nazwany U12 Plus. Wcale nie zdziwiłbym się na taki krok ze strony producenta, który pozwoliłby im jeszcze bardziej wyróżnić głównego flagowca na 2018 rok. Grafiki przedstawiające nadchodzący telefon pochodzą od producent akcesoriów. Obędzie się bez rewolucji, plecki będą dalej szklane i pięknie błyszczące. Z tyłu też pojawi się skaner linii papilarnych, a moduł aparatu głównego będzie umieszczony wzdłużnie.

Jestem ciekaw, do czego będzie tu wykorzystana podwójna kamerka. Dodam jeszcze, że cieszę się z braku wcięcia w ekranie – na szczęście to dla HTC nie jest godne zainteresowania rozwiązanie. Wszystko zapowiada się bardzo dobrze. Obawiam się jedynie, że smartfon może przegrać walkę z Samsungiem Galaxy S9 czy Huawei P20, które mogą pochwalić się świetnymi akcjami reklamowymi. Zobaczymy, czy U12 będzie kontynuacją dobrej formy firmy.

https://antyweb.pl/htc-u12-specyfikacja/

źródło: GSM Arena

Hej, jesteśmy na Google News - Obserwuj to, co ważne w techu