Sprawdź jaki laptop Intel Evo jest najlepszy dla Ciebie Więcej
Smartfony

CEO OnePlus potwierdza specyfikację modelu 6, jest MOC

KP
Kamil Pieczonka
22

OnePlus jak na niewielkiego, chińskiego producenta smartfonów, który wypuszcza na rynek średnio 2 modele w roku, cieszy się ogromnym zainteresowaniem mediów. Nie dzieje się tak oczywiście bez przyczyny, bo przede wszystkim OnePlus cieszy się popularnością wśród świadomych użytkowników, którzy szukają najlepszej specyfikacja w dobrej cenie i oczekują częstych aktualizacji.

Pete Lau ujawnia specyfikację OnePlus 6

OnePlus to też mistrzowie marketingu, którzy dbają o to aby było o czym pisać. Dzisiaj na ten przykład, sam szef firmy, Pete Lau, w poście na forum poinformował o specyfikacji jaką zaoferuje model OnePlus 6, jednocześnie potwierdzając jego nazwę. Sami przyznacie, że trudno sobie wyobrazić aby prezes Samsunga czy Sony informował o specyfikacji swojego produktu najpierw użytkowników na własnym forum ;-).

Przejdźmy jednak do tego co najważniejsze, OnePlus 6 zgodnie z oczekiwaniami będzie bazował na platformie Snapdragon 845 (4 rdzenie taktowane zegarem 2.8 GHz i 4 energooszczędne taktowane zegarem 1.8 GHz) i zostanie wyposażony w najwyższej wersji w 8 GB pamięci RAM LPDDR4 oraz 256 GB pamięci na dane. Wedle wcześniejszych plotek, podstawowa wersja będzie posiadała 6 GB pamięci RAM o 128 GB pamięci na dane.

Według Evana Blassa, tak ma właśnie wyglądać OnePlus 6

W swoim poście Pete Lau zwrócił też uwagę na to jak jego firma przykłada się do optymalizacji oprogramowania, po to aby korzystanie z telefonu było jak najbardziej przyjemne. Okazuje się, że w dziale rozwoju oprogramowania jest nawet dedykowany zespół nazwany FSE - Fast, Stable, Efficient, który zajmuje się tylko optymalizacją systemu operacyjnego. Niestety żadnych informacji na temat daty premiery jeszcze nie podano, ale wydaje się, że ta nie może być odległa. Wskazuje na to kolejny post zamieszczony na forum.

Wcięcie w OnePlus 6 będzie można schować

Jak już wiemy z wcześniejszych przecieków, OP6 będzie wyposażony w tzw. wcięcie, podobnie jak iPhone X. Na forum pojawiło się jednak wiele krytycznych głosów pod adresem tego rozwiązania, a OnePlus wcześniej nie przewidywało możliwości ukrycia wcięcia poprzez wyświetlenie czarnego paska na górze ekranu. Jak jednak zapewnia Pete Lau funkcja ta pojawi się w pierwszej aktualizacji oprogramowania dla OP6, już po jego premierze. To może sugerować, że do prezentacji smartfona pozostało już niewiele czasu. Zazwyczaj OnePlus prezentowało nowy model w czerwcu, ale tym razem zrobi to prawdopodobnie wcześniej.

Z innych plotek wiemy ponadto, że OnePlus 6 ma być wyposażony w ekran AMOLED o przekątnej 6.3 cala i rozdzielczości 2280x1080 pikseli, dwa aparaty o rozdzielczości 20 i 16 MPix na tylnej ściance oraz 20 MPix sensor na froncie. Dostępne będą prawdopodobnie dwie wersje, 6/128 GB i 8/256 GB. Niestety większość źródeł podaje, że cena nowego smartfona będzie znacząco wyższa niż jego poprzedników, mowa jest nawet o 749 USD.

Hej, jesteśmy na Google News - Obserwuj to, co ważne w techu

Więcej na tematy: