Smartfony

HTC wysłuchało użytkowników i U12+ będzie tańsze od P20 Pro i Galaxy S9

Albert Lewandowski
2

HTC zrozumiało swoje dotychczasowe błędy i teraz umiejętnie buduje swoją ofertę smartfonów. Co więcej, ich nadchodzący flagowiec zapowiada się coraz lepiej. Szczerze mówiąc, wydaje się być godną rozważenia alternatywą dla Samsunga Galaxy S9 / S9+ czy Huawei P20 Pro. Co Tajwańczycy tym razem nam zaoferują?

HTC kontratakuje

Kilka lat temu producent był w czołówce. On na swój sposób kierował rozwojem smartfonów z Androidem, jednak stosunkowo szybko zaczął tracić swoją pozycję na rzecz Samsunga i innych młodszych, ale bardziej ambitnych graczy. Nie da się ukryć, że teraz firma nie przeżywa rozkwitu. Sądzę jednak, że dzięki nowościom uda im się wrócić do osiągania zadowalających zysków, a sprzedaż części firmy Google’owi zapewniła odpowiednie środki do rozwoju.

HTC U12+ powinien zadebiutować już niedługo. Jego cechą charakterystyczną pozostaną najpewniej aktywne krawędzie ekranu, czyli Edge Sense, które okazują się w praktyce być całkiem użyteczne. Tu naturalnie pojawi się kolejna generacja tego rozwiązania. Przejdźmy jednak do tego, co najbardziej interesuje wszystkich, czyli specyfikacji oraz ceny – tego czynnika nie da się pominąć.

HTC U12+ drogi, ale tańszy od rywali

Sam wyświetlacz ma mieć przekątną 5,99 cala, będzie wykonany w technologii IPS i zaoferuje rozdzielczość 2960 x 1440 pikseli, czyli będzie miał proporcje 18,5:9. Zaskakujący ruch. Dotychczas taki format zastosował Samsung, podczas gdy reszta albo została przy 18:9 albo wybrała 19:9 z wcięciem u góry.

Nadchodzący flagowiec będzie wyposażony w ośmiordzeniowego Snapdragona 845 z grafiką Adreno 630. W wersji, o której dzisiaj piszę, pojawią się także 6 GB RAM i 128 GB pamięci wbudowanej, zatem bogate połączenie, w którym nie da się narzekać na niedobór. Nieco gorzej wypada bateria 3420 mAh. Spodziewałem się tutaj wyższej pojemności, bliższej 4000, ale najwyraźniej producent uznał, ze ważniejsza jest smukłość szklano-aluminiowej obudowy.

Z tyłu pojawią się dwa aparaty 12 + 16 Mpix, jednak także z przodu ujrzymy dwa „oczka”, każde o rozdzielczości 8 Mpix. Jestem ciekaw, jakiej jakości autoportrety pozwolą wykonywać. To wszystko ma kosztować 799 euro, czyli w Polsce możemy spodziewać się kwoty na poziomie 3200 – 3300 złotych. Pamiętajmy, że mówimy tu o najwyższej wersji 6/128 GB, a w sprzedaży pojawi się również tańszy wariant 4/64. Dla porównania Huawei P20 Pro kosztuje 3499 złotych, Galaxy S9 – 3599; a Galaxy S9+ - 3999 złotych. Czy jednak to wystarczająca różnica, aby ktoś wybrał HTC U12+?

źródło: Slashleaks

Hej, jesteśmy na Google News - Obserwuj to, co ważne w techu