5

HTC One M9+ zapowiedziany w Europie

Dawno, dawno temu, gdy Samsung jeszcze nie był liderem na rynku smartfonów, HTC robił świetne telefony komórkowe. Były one na tyle dobre, że przez pewien czas Tajwańczycy byli liderami w tej dziedzinie. Coraz słabsze portfolio tego producenta, świt Samsunga o coraz mocniejsze akcenty od Apple zmieniły układ sił. I podczas, gdy niektórzy jeszcze zachwycają się […]

Dawno, dawno temu, gdy Samsung jeszcze nie był liderem na rynku smartfonów, HTC robił świetne telefony komórkowe. Były one na tyle dobre, że przez pewien czas Tajwańczycy byli liderami w tej dziedzinie. Coraz słabsze portfolio tego producenta, świt Samsunga o coraz mocniejsze akcenty od Apple zmieniły układ sił. I podczas, gdy niektórzy jeszcze zachwycają się produkcjami od HTC, ja jestem coraz mniej zadowolony.

HTC One M9 otrzymał wiele negatywnych ocen nie tylko od użytkowników, ale i w trakcie testów. Największą wpadką tego urządzenia był fakt, iż przed aktualizacją nieco obniżającą wydajność telefonu niemiłosiernie się grzał. Prawdziwym winnym w tej sprawie był Qualcomm, którego Snapdragon 810 po prostu nie działał tak, jak trzeba. Natomiast w HTC One M9 źle rozwiązano kwestię budowy, która pozwoliłaby na odprowadzanie ciepła – złośliwi zwykli mawiać, że HTC powinien zaopatrzyć tę słuchawkę w wentylator. Bardzo śmieszne… i nieśmieszne zarazem.

HimaUltra_6V_Silver.0

Natomiast „ulepszony” flagowiec HTC zdaje się być na papierze nieco innym urządzeniem. Przede wszystkim użytkownicy otrzymują większy ekran o przekątnej 5,2 cala w rozdzielczości 2K, czytnik linii papilarnych oraz układ MediaTeka – Helio X10 oparty na ośmiu rdzeniach taktowanych zegarem o częstotlwiości 2,2 GHz. HTC ogłosił ponadto, że One M9+ zostanie wydany w Europie. Lista krajów jest na razie nieznana, mamy jednak nadzieję, że urządzenie szybko pojawi się w Polsce.

Nieznana jest również lista operatorów oraz ceny w Eurpie, jednak więcej szczegółów powinno pojawić się już wkrótce. Osobiście jednak nie sądzę, by HTC tym urządzeniem zdołał naprawić błędy, które wystąpiły po premierze bazowego modelu One M9.

Grafika: 1, 2