HTC

HTC One (M8) mini nadchodzi?

Rafał Kurczyński
32

Wczoraj wieczorem potwierdziły się przepowiednie wszelkiej maści proroków tematyki smartfonów i tabletów - wyciekło zdjęcie z informacji prasowej dotyczącej nowego smartfonu HTC - One Mini. Niedawna premiera najnowszego flagowca HTC - One (M8) , pokazała jak bardzo Tajwańskiemu koncernowi zależy...

Wczoraj wieczorem potwierdziły się przepowiednie wszelkiej maści proroków tematyki smartfonów i tabletów - wyciekło zdjęcie z informacji prasowej dotyczącej nowego smartfonu HTC - One Mini.

Niedawna premiera najnowszego flagowca HTC - One (M8) , pokazała jak bardzo Tajwańskiemu koncernowi zależy na powrocie na szczyty sprzedaży i popularności wśród urządzeń mobilnych. One Mini - będący oczywistym następstwem większego brata, stał się epicentrum wielu plotek dotyczących tej leciwej marki. Jak się okazuje, nasz ulubiony informator - @eveleaks, dotarł do informacji mających potwierdzić, że telefon będzie sprzedawany pod nazwą HTC One mini 2.

Smartfon będzie pracować pod kontrolą Androida 4.4.2 z nakładką Sense UI 6, którą spotkać możemy między innymi w jego większej wersji - HTC One (M8). Co ciekawe, telefon nie będzie posiadać również na swoim tyle dwóch obiektywów aparatu robiących zdjęcia w 4 ultra-pikselach - zastąpiono je jednym obiektywem potrafiącym przechwycić obraz w rozdzielczości 13 Mpx, co jest wynikiem zbliżonym do tego, który uzyskać mogliśmy przy robieniu zdjęć za pomocą HTC One (M7).

Na pokładzie urządzenia odnajdziemy procesor, który znajdziemy między innymi w Motoroli G, tzn. czterordzeniowy Snapdragon 400 o taktowaniu 1.7GHz, ze wsparciem 1 GB pamięci operacyjnej RAM. Ekran dotykowy, dzięki któremu będziemy komunikować się z interfejsem urządzenia ma przekątną 4,5', co jest jak najbardziej standardowym rozmiarem, czego potwierdzeniem jest maksymalna rozdzielczość obrazu na nim wyświetlana - 720 x 1280 piksel. Zaraz nad ekranem znajduje się kamerka do wideo-rozmów z matrycą 5 Mpx, co według mnie jest genialnym dodatkiem dla osób wielbiących "selfie".

Urządzenie będzie sprzętem ze średniej półki cenowej, co potwierdzać ma 16 GB pamięci wewnętrznej bez możliwości jej rozszerzenia - ciekawi mnie jedynie jak drogim smartfonem będzie One Mini 2. Kto wie? Może HTC stworzyło właśnie konkurencję dla Moto G? Powiedzcie mi, kupilibyście One (M8) w wersji Mini?

Źródło informacji: Gadgets; Grafiki: ; Gadgets;

Hej, jesteśmy na Google News - Obserwuj to, co ważne w techu

Więcej na tematy:

AndroidHTCSensehotmobile