Moje przemyślenia

HP Slate - będzie miał wszystko czego nie ma iPad

GM
Grzegorz Marczak
31

Teraz kiedy premiera iPada jest już za nami warto skupić się na kolejnych produktach z tej kategorii, które niedługo będą miały swoją premierę. Na czerwiec 2010 zapowiedziany jest HP Slate - tablet, który podobno firma HP przygotowuje lub raczej dopracowuje od kilku lat. Właśnie pokazało się najnows...

Teraz kiedy premiera iPada jest już za nami warto skupić się na kolejnych produktach z tej kategorii, które niedługo będą miały swoją premierę. Na czerwiec 2010 zapowiedziany jest HP Slate - tablet, który podobno firma HP przygotowuje lub raczej dopracowuje od kilku lat. Właśnie pokazało się najnowsze video promujące ten sprzęt - mimo bardzo krótkiego spotu widać na nim obsługę kart pamięci, USB, kamerę internetową oraz oczywiście multitouch.Co jeszcze wiemy o HP Slate? Właściwie chyba nie ma potwierdzonych informacji jeśli chodzi o specyfikacje tego tabletu - nieoficjalne informacje mówią o Windows 7 jako systemie operacyjnym, procesorze Intel Atom - wystarczająco mocnym aby udźwignąć flasha, 10 calowym ekranie dotykowym, WIFI, Bluetooth. Cena około 400 euro.

Właściwie sprzęt o niemal idealnych parametrach - jedynie na co można narzekać to design tego urządzenia. Lekko toporny, jakby nieco za "gruby". Oczywiście porównuję do płaskiego iPada, który zresztą swoim wyglądem też mnie nie zachwyca. Myślałem, że Apple stać na coś więcej niż "rozciągnięcie" iphona.

Hej, jesteśmy na Google News - Obserwuj to, co ważne w techu

Więcej na tematy:

Tablet