Huawei

Europejska premiera Honor View 10 w Londynie

Mateusz Stach
Europejska premiera Honor View 10 w Londynie
4

Na prezentacji w Londynie Huawei pokazuje możliwości Honor View 10.

Smartfon, który miał parę dni temu premierę w Chinach pod nazwą V10, w Europie został ochrzczony View 10.

Honor zawsze był uważany za niższą w hierarchii markę Huawei. Z modelem View 10 ma się to zmienić. Kosztujący 499 Euro smartfon to tańsza alternatywa dla Huawei Mate 10 Pro. Już wcześniej wiedzieliśmy, że będzie to model o możliwościach flagowców, cenowo konkurujący z OnePlus czy Xiaomi Mi.

Jego najważniejsze cechy to ekran FullView 5,99 cala, 2160 x 1080 (18:9), ośmiordzeniowy Kirin 970, 6 GB RAM, 128 GB na dane, podwójny aparat (20 i 16 MPix) i Android 8.0 Oreo z nakładką EMUI 8. Pod ekranem wciśnięto jeszcze czytnik linii papilarnych, ale nie jest to jedyna forma uwierzytelniania. W metalowej obudowie o grubości poniżej 7 mm udało się zmieścić baterię 3750mAh, a więc większą niż w Galaxy Note 8 czy iPhone X.

Twój pierwszy telefon z AI?

Na prezentacji w Londynie dumnie prezentowano możliwości, jakie daje zastosowanie zintegrowanego z SoC układu NPU  (neural processing unit) odpowiadającego za szeroko pojętą sztuczną inteligencję. Nie uciekano od odważnych porównań do iPhone’a X. Zaprezentowano m.in. śledzenie twarzy wykorzystane np. do rozbudowanych animacji emotikonów, skanowanie twarzy w 3D w celu logowania (zamiennie z odciskiem palca) i wiele innych funkcji wspieranych przez NPU.

Otwarty system AI ma pozwolić na wdrażanie nowych funkcji w przyszłości. Jest on też wykorzystywany do automatycznego zapewnienia jak najlepszych ustawień przy robieniu zdjęć. Telefon ma rozpoznawać 33 obrazy na sekundę, a więc dwukrotnie szybciej niż iPhone X. NPU ma być bardzo wydajny, a przy tym zużywać bardzo mało energii. Ogłoszono nawiązanie współpracy między Microsoftem a Honorem, w celu zapewnienia funkcji tłumaczenia z wykorzystaniem AI. Nie zapomniano też o funkcji SuperCharge, pozwalającej na napełnienie połowy baterii w pół godziny. Telefon umożliwia też jednoczesne korzystanie z internetu i rozmowy dzięki Dual 4G i Dual VoLTE.

View 10 ma trafić do sprzedaży w wybranych krajach Europy na początku stycznia. Większość faktów podanych na prezentacji nie powinna być zaskoczeniem, ale w połączeniu z ceną czynią one View 10 bardzo interesującym smartfonem.

Hej, jesteśmy na Google News - Obserwuj to, co ważne w techu