Polska

Home.pl wyceniany na 500 milionów złotych? Spółka jest na sprzedaż

Grzegorz Marczak
Home.pl wyceniany na 500 milionów złotych? Spółka jest na sprzedaż
8

Niesamowite jak szybko Home.pl zyskuje na wartości. Wydawać by się mogło, że rynek hostingowy to stagnacja i brak rozwoju a tu proszę. Spółka przez trzy lata ponoć bardzo znacząco zwiększyła swoją wartość z 100-200 milionów złotych do 500 milionów (jak podaje PB). Inwestor, który zrealizował s...

Niesamowite jak szybko Home.pl zyskuje na wartości. Wydawać by się mogło, że rynek hostingowy to stagnacja i brak rozwoju a tu proszę.

Spółka przez trzy lata ponoć bardzo znacząco zwiększyła swoją wartość z 100-200 milionów złotych do 500 milionów (jak podaje PB).

Inwestor, który zrealizował swoje plany finansowe razem z właścicielami i prezesem spółki chcą sprzedać 100% firmy. Co ciekawe jako powód podjęcia takiej decyzji podają duża zainteresowanie ze strony kontrahentów.

W 2014 r. Home miał ponad 37 mln zł EBITDA i ponad 100 milionów złotych przychodu. Wydaje się więc, że wycena na poziomie 500 milionów jest „nieco wygórowana” (porównując chociażby to wartość takich portali jak WP czy Onet) ale nie znając szczegółów trudno jest tutaj wyciągać jednoznaczne wnioski.

Przypomnę też, że na początku 2014 roku Home przejął jednego z większych swoich konkurentów czyli AZ.pl kupując większościowe udziały w tej spółce.

Zastanawia mnie tylko czy skoro główny inwestor wychodzi z inwestycji razem z założycielem spółki i prezesem to czy jest to komfortowa sytuacja dla kolejnego kupującego (i generalnie dobra informacja w procesie sprzedaży)? Kolejne pytanie jak długo Home.pl będzie rósł skoro w ostatnich latach zanotował tak znaczący wzrost wartości firmy.

Hej, jesteśmy na Google News - Obserwuj to, co ważne w techu