Polska

Taksówkarze będą strajkować, a hive… za darmo wypożyczać hulajnogi

Kamil Świtalski
Taksówkarze będą strajkować, a hive… za darmo wypożyczać hulajnogi
21

W związku z poniedziałkowym strajkiem taksówkarzy, debiutująca kilka tygodni temu wypożyczania elektrycznych hulajnóg hive zaoferuje 30 minut darmowej jazdy!

Elektryczne hulajnogi są niekwestionowanym hitem ostatnich miesięcy. Gdzie się nie obejrzeć — tam one. Niestety, coraz częściej porzucane w sposób niechlujny i stanowiący potencjalne niebezpieczeństwo — ale na to już zupełnie inna historia. Jak wiadomo — w Warszawie szykuje się strajk taksówkarzy. Z tej okazji właściciele dostępnych w stolicy hulajnóg Hive udostępnili kod, który upoważni do 30 minut darmowej jazdy!

30 minut darmowej jazdy na hulajnogach hive

Na najbliższy poniedziałek, 8. kwietnia, warszawscy taksówkarze zapowiedzieli strajk. hive wraz z MYTAXI – siostrzaną usługą mobilności miejskiej należącej do marki FREE NOW — zaoferują z tej okazji 30 minut darmowego przejazdu. Wszystko to na hasło "FREENOW".

Hulajnogi hive pojawiły się na ulicach warszawy dopiero kilka tygodni temu, ale podobnie jak oferta konkurencji — także cieszą się sporym wzięciem. Jak mówił City Manager hive w Warszawie:

Chcemy, aby mieszkańcy Warszawy czerpali radość i korzyści z użytkowania naszych hulajnóg, jako naturalnego elementu infrastruktury miejskiej. Dlatego ogromną wagę będziemy przywiązywać do utrzymywania porządku. Każdego wieczoru hulajnogi hive będą przez nas zbierane i następnego ranka rozstawiane w wyznaczonych miejscach. W ciągu dnia na ulicach miasta będzie można spotkać nasz specjalny patrol “hive Bees”, który będzie usuwał hulajnogi pozostawione w niewłaściwy sposób czy w niedozwolonych miejscach, gdzie mogłyby stanowić przeszkodę lub zagrożenie dla przechodniów oraz użytkowników ścieżek rowerowych i dróg.

Popularność tego środka transportu nie maleje ani trochę, a im na dworze cieplej — tym więcej użytkowników można dostrzec pomykających gdzie się da. Jeżeli poniedziałkowe korki będą tak masakryczne jak zwiastują najczarniejsze scenariusze, może faktycznie warto rozejrzeć się za alternatywą. Tym bardziej że w tych 30 darmowych minut można przejechać spory kawałek. Może uda Wam się podjechać do celu bez dopłaty?

Hej, jesteśmy na Google News - Obserwuj to, co ważne w techu