Gry

Heroes III powrócą na pecety w wersji HD już 29 stycznia!

Konrad Kozłowski
79

Mam fantastyczną wiadomość dla mojego kolegi z redakcji - Macieja oraz dla wszystkich tych, którzy z zazdrością spoglądali na posiadaczy tabletów. Pod koniec zeszłego roku pojawiły się bowiem informacje na temat powrotu trzeciej odsłony Heroes'ów w nowym wydaniu właśnie z myślą o tabletach. Jak się...

Mam fantastyczną wiadomość dla mojego kolegi z redakcji - Macieja oraz dla wszystkich tych, którzy z zazdrością spoglądali na posiadaczy tabletów. Pod koniec zeszłego roku pojawiły się bowiem informacje na temat powrotu trzeciej odsłony Heroes'ów w nowym wydaniu właśnie z myślą o tabletach. Jak się okazuje, tablet nie będzie już niezbędny.

O tej fantastycznej wiadomości dowiedziałem się z mailingu rozsyłanego użytkownikom serwisu Uplay Ubisoftu. Tytuł nie pozostawiał złudzeń - moja, jak i wielu innych graczy ulubiona część serii powróci w nowej wersji, z poprawionymi grafikami i to już niedługo, bo 29 stycznia, czyli równo piętnaście lat po debiucie tytułu w lutym 1999 roku.

Statystyki związane z przygotowaniem nowego wydania Heroes III robią wrażenie - nad wprowadzaniem poprawek spędzono w sumie 3500 godzin, a przeprojektowanych zostało aż 25 000 elementów. O tym jak będzie wyglądać edycja HD mogliśmy już przekonać się oglądając materiały związane z mobilnym wydaniem gry. Bez wątpienia jednak to powrót w wersji na "blaszaki" jest znacznie bardziej obiecujący.

To przywodzi mi na myśl mój ostatni komentarz dotyczący powrotów klasyków. Z ogromną chęcią zobaczyłbym w nowym wydaniu takie hiciory jak pierwsza odsłona Max Payne'a czy Mafii. Szanse na ich pojawienie się są minimalne, choć nie należy porzucać nadziei - tym bardziej w przypadku Payne'a, który na ekrany smartfonów i tabletów z wysokimi rozdzielczościami zdążył już trafić.

Heroes® of Might & Magic® III - HD Edition można już zamawiać w pre-orderze, na przykład na Steam cena ta wynosi 14,99 euro, zaś w sklepie Ubisoftu zapłacimy dziś za grę 59,90 zł.

Za wydawcą:

Kluczowe funkcje:

  • Nowa grafika HD: przeżyj na nowo przygodę z Heroes® III HD, prawdziwym arcydziełem, które oferuje graczom ulepszoną grafikę oraz kompatybilność z trybem szerokoekranowym.
  • Sprawdź na czym polega fenomen powszechnie cenionej rozgrywki w Heroes® III, w ramach 7 ekscytujących kampanii (łącznie około 50 map), sprawdź także edytor i lokalny tryb wieloosobowy.
  • Nowe wieloosobowe lobby online, przygotowane dla użytkowników PC: Kompatybilna ze Steamworks wersja Heroes® III na komputery PC oferuje wieloosobowe lobby online, w którym możecie dzielić się swoimi osiągnięciami w Heroes® III z całą społecznością.
  • W Heroes® III można grać na tablecie w dowolnym miejscu i czasie: Gra Heroes® III obsługuje teraz tablety z systemami iOS oraz Android i jest wyposażona w intuicyjne sterowanie dotykowe, które pozwoli pasjonatom gry cieszyć się nią dosłownie wszędzie… i o każdej porze.

Hej, jesteśmy na Google News - Obserwuj to, co ważne w techu

Więcej na tematy:

Gryhot