Wearables

Hej, miłośnicy inteligentnych opasek. Będzie nowy Fitbit

Paweł Winiarski
Hej, miłośnicy inteligentnych opasek. Będzie nowy Fitbit
17

Niecały miesiąc temu, na targach CES 2016 firma pokazała inteligentny zegarek do ćwiczeń, a już ogłosiła nową opaskę. I wygląda na to, że Alta będzie najładniejszym tego typu urządzeniem od Fitbita.

Ma kosztować 129 dolarów (przy dzisiejszym kursie tej waluty to około 520 zł) i wyglądem przypominać trochę Fitbit Flex. Jest duża szansa na to, że sprzęt stanie się modnym elementem garderoby, szczególnie że będzie można wymieniać paski - z gumowego na skórzany, a nawet stalowy. Szkoda tylko, że Alta nie wprowadza niczego nowego na rynek opasek monitorujących aktywność - będzie mieć wszystko, co mają inne sprzęty tego typu - zliczanie kroków, snu i ćwiczeń. Do tego przeczytacie na nim wiadomość tekstową, sprawdzicie kalendarz i odczytacie powiadomienia o połączeniach telefonicznych.

Technologia „SmartTrack”, o której wspomina Fitbit ma gwarantować lepsze odczytywanie wykonywanych ćwiczeń, aplikacja natomiast pozwoli zaliczać dzienne i tygodniowe wyzwania. Alta zawibruje ponadto jeśli zbyt długo zasiedzicie się w jednym miejscu pilnując, byście przeszli około 250 kroków w każdej godzinie. Dostaniecie za to specjalną animację, coś na kształt trofeów w Apple Watchu. Nie powinniście mieć problemów z szybkim odczytaniem danych, opaska posiadać będzie ekran OLED, który obsłużycie dotykiem, a raczej stuknięciem.

Rewolucji nie ma, ale sprzęt wygląda bardzo fajnie. Jeśli więc zamierzaliście kupić którąś z opasek od Fitbita albo zamierzacie wymienić starszy model, będziecie mieć jedno urządzenie więcej do wyboru. Sprzęt pojawi się na rynku w marcu, ale już można składać zamówienia przedpremierowe.

grafika: 1, 2, 3

źródło

Hej, jesteśmy na Google News - Obserwuj to, co ważne w techu