1

HBO online na razie tylko w US.

HBO nie trzeba chyba przedstawiać nikomu – jest to jeden z najpopularniejszych kanałów premium w stanach zjednoczonych – ilość subskrybentów osiągnęła już 29 milionów. Time Warner zdecydował się na udostępnienie cześć swoich zasobów online. Nie będzie to jednak typowa telewizja dostępna przez przeglądarkę internetową, w celu obejrzenia filmu będziemy musieli zainstalować specjalny program, który pobierze […]

HBO nie trzeba chyba przedstawiać nikomu – jest to jeden z najpopularniejszych kanałów premium w stanach zjednoczonych – ilość subskrybentów osiągnęła już 29 milionów.

Time Warner zdecydował się na udostępnienie cześć swoich zasobów online. Nie będzie to jednak typowa telewizja dostępna przez przeglądarkę internetową, w celu obejrzenia filmu będziemy musieli zainstalować specjalny program, który pobierze filmy z witryny HBO (oczywiście wszystko dla subskrybentów)

Zła wiadomość dla całego świata jest taka, że to co planuje HBO uruchomić już na dniach ma bardzo ograniczony zasięg i na razie testowane będzie jedynie w wybranych regionach US. Nie podana żadnych konkretnych informacji na temat implementacji w całym kraju (nie mówiąc o innych kontynentach)

HBO zapowiada, że ich tak zwana wersja online będzie będzie co miesiąc uzupełniana o około 600 nowych tytułów (min pojawią się seriale takie jak „Entourage,” czy „The Sopranos”).

Wydaje się, że w Europie jeszcze długo poczekamy na tego typu usługę i czego możemy być pewni to, że będzie ona funkcjonowała na kompletnie innych zasadach (u nas nie mamy na przykład możliwości zamawiania filmów, nie mówiąc już o płatnych transmisjach w modelu pay per view).

Zastanawia mnie też model dystrybucji filmów na jaki w fazie testowej zdecydowało się HBO, czy naprawdę jest to efektywna metoda ?. Podobno w tej chwili subskrybent będzie mógł założyć do 5 kont, które indywidualnie będą mogły pobierać filmy (co ma sens) – tylko czy to wszystko nie będzie za bardzo skomplikowane dla przeciętnych odbiorców telewizji kablowej ?