To mnie drażni.

HBO Go trafia na Xbox One. Ale nie w Polsce. Oczywiście

Konrad Kozłowski
HBO Go trafia na Xbox One. Ale nie w Polsce. Oczywiście
4

Na premierę Xbox One polscy gracze musieli czekać ładnych kilka miesięcy. Gdy konsola trafiła do naszego kraju musieliśmy zaczekać około miesiąca na aktualizację wnoszącą pełną obsługę funkcji OneGuide, by konsola mogła faktycznie pośredniczyć pomiędzy dekoderem telewizji cyfrowej, a samym telewizor...

Na premierę Xbox One polscy gracze musieli czekać ładnych kilka miesięcy. Gdy konsola trafiła do naszego kraju musieliśmy zaczekać około miesiąca na aktualizację wnoszącą pełną obsługę funkcji OneGuide, by konsola mogła faktycznie pośredniczyć pomiędzy dekoderem telewizji cyfrowej, a samym telewizorem. O usługach multimedialnych Microsoftu można zapomnieć, więc liczyć można jedynie na firmy trzecie, które na naszym rynku oferują VOD od jakiegoś czasu.

Do tej pory jednak nie pojawiła się ani jedna aplikacja pozwalająca na wykorzystanie konsoli jako sprzętu do streamowania treści z Sieci. Byłoby to dla mnie zupełnie zrozumiałe, gdyby nie doszło do oficjalnej polskiej premiery Xboxa One, ale wydarzenie to miało miejsce blisko trzy miesiące temu. Skoro nie można liczyć na usługi, które jak mi się wydaje, cieszą się popularnością przede wszystkim ze względu na darmowy dostęp do multimediów (okraszony naturalnie reklamami), to te typu "premium" podejdą do tematu multiplatformowości nieco poważniej.

Dzisiejszego popołudnia natrafiłem na świetną wiadomość - HBO Go trafia na Xbox One. Grafika główna przedstawiała działającą aplikację, więc nie sądziłem, że po uruchomieniu konsoli spotka mnie aż tak duży zawód. Oczywiście, że większość nowości zza oceanu dociera do nas ze sporym opóźnieniem (o ile w ogóle dociera), to jednak tym razem mogło być inaczej i to z kilku powodów. Przede wszystkim HBO Go jest oferowane polskim widzom od grudnia 2010 roku. Konsola Microsoftu na wielu rynkach świata pojawiła się w listopadzie 2013 roku, a w Polsce 5 września tego roku. Mamy końcówkę listopada, daty mówią same za siebie.

Było światełko w tunelu. Było

Końcówka tego tekstu miała być zgoła inna - w planach miałem kilka zdań podsumowujących nieporadność HBO w Polsce, jeżeli chodzi o usługę HBO Go. Najbardziej odczuwalnymi dla mnie niedociągnięciami jest brak jakości HD w przeglądarce i wybrakowana oferta HBO On Demand na dekoderze telewizji cyfrowej. Ratunkiem miała być aplikacja dla Xbox One, która mogła skończyć z tymi obydwoma problemami, więc planowałem zakończenie pełne nadziei i pozytywnych emocji. Miałem napisać, że takowa aplikacja pojawi się przecież i u nas, wystarczy na nią poczekać. Tymczasem...

HBO Polska nie ma aktualnie żadnych planów na udostępnienie aplikacji dla konsoli Xbox One. Taką informację otrzymałem bezpośrednio od HBO. To nie wymaga żadnego dalszego komentarza.

Hej, jesteśmy na Google News - Obserwuj to, co ważne w techu

Więcej na tematy:

VoDHBO GOhboXbox One