Seriale

Do HBO Max zmierza aktorski serial w świecie Harry'ego Pottera!

Konrad Kozłowski
7

Czyżby prośby fanów miały zostać wkrótce wysłuchane? HBO Max i Warner pracują nad serialem aktorskim w świecie Harry'ego Pottera.

Serial w świecie Harry'ego Pottera powstaje

Dotychczasowe spotkania decydentów z HBO Max i Warnera miały być tylko ogólnymi dyskusjami na temat potencjalnych historii, które mogłyby być fabułą serialu. Nie znamy żadnych szczegółów, odnośnie tego, jakie miałyby to być wydarzenia, ani kogo dotyczą. Na tę chwilę nie wymienia się także żadnych nazwisk, jeśli chodzi o twórców - reżyserów czy scenarzystów - a także ewentualnej obsady, którą oglądalibyśmy na ekranie.

W odpowiedzi na pytania redakcji The Hollywood Reporter, która jako pierwsza podała tę informację, Warner i HBO Max zaprzeczyli, jakoby taki projekt w ogóle powstawał. Nikogo to oczywiście nie dziwi, ponieważ jeśli źródła THR nie kłamały, to do momentu oficjalnego ogłoszenia nikt nie przyzna raczej racji dziennikarzom, tym bardziej, gdy projekt jest na tak wstępnym etapie.

HBO Max będzie jak Disney+. DC i Harry Potter trafią do globalnej widowni

Chęć wykorzystania należących do Warnera praw to jednak żadna niespodzianka, a o tym, że platforma HBO Max powinna jak najszybciej sięgnąć po znaną markę pisałem w połowie zeszłego roku, gdy jasne było, że Disney+ zrobi wszystko, by spieniężyć potencjał komiksów Marvela za pomocą seriali kręconych dla Disney+.

Brak pośredników w dystrybucji treści całkowicie zmienia model działania, a HBO Max ma w tym roku stać się globalną usługą VOD niczym Netflix, więc o (potencjalną) widownię włodarze serwisu nie powinni się martwić. O zainteresowanie także, bo każdy z filmów o Harrym Potterze był finansowym hitem, a nawet nisko oceniane produkcje z serii "Fantastyczne zwierzęta" generowały spore wpływy - "Zbrodnie Grindelwalda" zarobiły w kinach 654,9 miliona dolarów!

Nie będę powtarzał się pisząc o tym, jakimi ścieżkami mogą (a może i powinni) podążyć twórcy serialu, dlatego odsyłam Was do mojego tekstu, gdy pisałem, że serial w świecie Harry’ego Pottera uratuje markę. HBO Max coraz bardziej na poważnie zaczyna traktować swoją platformę, co potwierdzają też plany dotyczące produkcji seriali będących spin-offami filmów kinowych w (skomplikowanym) uniwersum DC.

Hej, jesteśmy na Google News - Obserwuj to, co ważne w techu