Google

Hangouts - w końcu jeden spójny komunikator od Google

Grzegorz Ułan
Hangouts - w końcu jeden spójny komunikator od Google
43

Zajęło to Google długie lata, wiele nieudanych prób wdrożenia, zarówno na desktopach, jak i mobilnych urządzeniach. W końcu postawił wszystko w oparciu o swoją przeglądarkę Chrome, wspieraną przez systemy mobilne iOS i Android. Po zainstalowaniu Hangouts na Chrome, komunikator praktycznie integru...

Zajęło to Google długie lata, wiele nieudanych prób wdrożenia, zarówno na desktopach, jak i mobilnych urządzeniach. W końcu postawił wszystko w oparciu o swoją przeglądarkę Chrome, wspieraną przez systemy mobilne iOS i Android.

Po zainstalowaniu Hangouts na Chrome, komunikator praktycznie integruje się z systemem, działając cały czas w tle. Niezależnie, czy akurat mamy odpaloną którąś z usług Google, każda wiadomość wyskakuje w wysuwanym oknie po prawej stronie pulpitu.

Dodatkowo każdy czat zapisuje się teraz w folderze Wysłane na Gmailu, nie tylko w Czaty, jak to było dotychczas i z tego poziomu możemy kontynuować rozmowę w osobnym oknie. Rozmowa ta jest na cały czas aktualizowana, pozwoli to na ciągłą kontrolę rozmowy, niezależnie z którego akurat urządzenia korzystamy.

Wersja na urządzenia mobilne (Android, iOS) zastąpiła całkowicie dotychczasowego Talka i doczekała się zupełnie odmienionego wyglądu. W oknie głównym mamy teraz listę ostatnich wiadomości, dalej ostatnią rozmowę, a plusem u góry możemy rozpocząć nowy czat z wybraną osobą, grupą osób lub kręgiem z Google Plus.

Przyznam, że nie mogę się już doczekać, jak to zostanie rozwiązane w nowym Google Plus.

Hej, jesteśmy na Google News - Obserwuj to, co ważne w techu

Więcej na tematy:

GoogleHangouts