13

Narzekacie na Han Solo jeszcze przed premierą, a wiemy że będą aż 3 filmy

han solo 2
Han Solo: Gwiezdne wojny wejdzie do kina już 25 maja. To oznacza, że przed nami niecałe 3 tygodnie oczekiwania na tę produkcję. Z tym oczekiwaniem mogłem jednak przesadzić, bo zauważyłem panującą wokół filmu atmosferę - niektórzy wcale nie mają ochoty go oglądać, a będą kolejne!

Informację tę zdradził odgrywający główną rolę Alden Ehrenreich, który wciela się w młodego Solo. Wszystkie dotychczasowe informacje z planu, jakie docierały do mediów, były raczej mało optymistyczne. Doczekaliśmy się sporej zmiany na stanowisku reżysera – młodych Phil Lord and Chris Miller zastąpił weteran Ron Howard. W efekcie, film z pewnością wyglądać będzie inaczej, niż wymyślili to sobie pierwotni twórcy – Disney najwyraźniej nie przypadła do gustu ich wizja i postawili na sprawdzonego, doświadczonego Howarda, który “dowiezie” do kin film co najmniej dobry. Takie było założenie. Doniesienia o dodatkowych lekcjach aktorstwa dla wspomnianego Ehrenreicha też nie napawały nikogo optymizmem, ale…

han solo

Po obejrzeniu pierwszego zwiastuna i większości później publikowanych materiałów promocyjnych jestem naprawdę dobrej myśli. Alden nie wygląda jak Solo/Ford, ale podobają mi się jego odzywki, spojrzenia i mimika twarzy, które przypominają rozkapryszonego i złośliwego Solo. A skoro jestem bardziej na „tak”, to informację o (najwyraźniej) trylogii skupionej wokół przygód Hana Solo odbieram jako naprawdę dobre wieści.

han solo gwiezdne wojny

 W filmie zobaczymy również inne “znane” twarze, czyli Donalda Glovera jako Lando Calrissiana i Joonas Suotamo jako Chewbacca. Oprócz nich, w filmie wystąpili Woody Harrelson jako Tobias Beckett i Emilia Clarke jako Qi’Ra. Jeśli nie chcecie sobie zepsuć niespodzianki, to nie czytajcie dalej.

Mark Hamill, w wywiadzie w Cape up with Jonathan Capehart wyjawił, że w Solo nie zabraknie C3-PO, co pozwala też sądzić, że na ekranie ujrzymy również jego kompana R2D2. Oznacza to, że odgrywający złotego robota Anthony Danielsa pojawia się we wszystkich 10 filmach aktorskich Gwiezdnych Wojen.