Po Godzinach

W Halloween nie trzeba oglądać samych horrorów. Najlepsze filmy i seriale na (nie)straszny wieczór

Weronika Makuch
W Halloween nie trzeba oglądać samych horrorów. Najlepsze filmy i seriale na (nie)straszny wieczór
1

Chłodny i straszny wieczór Halloween można spędzić na wiele sposobów. Również przed telewizorem! Ale po co katować się samymi horrorami?

Coco (2017)

Dostępny na: Chilli

Przepiękna i wzruszająca bajka stworzona przez mojego ukochanego Pixara. Coco pozwala nam spojrzeć na śmierć i zmarłych z całkiem nowej perspektywy. Kultura meksykańska jest zdecydowanie odległa od naszej. To pokaz Santa Muerte w najlepszym wydaniu. Mały Miguel splotem przypadków trafia do krainy zmarłych, z której musi się uwolnić. Ale cóż to za miejsce, ach! Pixar jak zwykle przeszedł sam w siebie w trakcie animowania. Coco to świetny wybór nie tylko dla dzieci, ale i dorosłych.

 

Fear the Walking Dead

Dostępny na: Amazon Prime Video, Player i Ipla

O The Walking Dead słyszeli wszyscy. Ale co z jego prequelem? Zdobył mniejszą popularność, a warto na niego rzucić okiem. Serial zdecydowanie najbardziej spodoba się fanom samego The Walking Dead. Jeśli do nich należycie i ciągle wam mało zombie, śmiało sięgnijcie po ten prequel. Obejrzenie, w jaki sposób wyglądał sam początek rozprzestrzeniania się zarazy może być całkiem ciekawym doświadczeniem.

 

Hotel Transylwania (2012)

Dostępny na: Amazon Prime Video.

Jeśli macie ochotę obejrzeć coś ze swoimi pociechami, Hotel Transylwania będzie bardzo dobrym wyborem. Akcja filmu dzieje się w hotelu w Transylwanii. Prowadzi go Hrabia Drauka i jego ponad stuletnia córka. Goścmi hotelu są głównie potwory wszelkiej maści. W pewnym momencie na miejscu pojawia się jednak... ludzi chłopak. Udając monstrum, zaprzyjaźnia się z córką Draculi.  Całość jest całkiem zabawna, ma pozytywny wydźwięk i w bezstresowy sposób wprowadzi młodszych odbiorców w Halloweenowe klimaty.

 

Gnijąca panna młoda (2005)

Dostępny na: Chilli

Klimat filmów Tima Burtona jest bardzo specyficzny i niepowtarzalny. Jego produkcje idealnie wpasowują się w wieczory takie jak Halloween. To opowieść o miłości i ożenku żywego z martwą. Podróż do krainy zmarłych jest fascynująca, ale i przedziwna. Nie każdemu spodoba się wygląd postaci czy sposób opowiadania historii, ale jeśli już wkręcicie się w Burtona - nie ma odwrotu.

 

Sok z żuka (1988)

Dostępny na: Chilli

Absolutny klasyk, który pokochałam już w dzieciństwie. Aczkolwiek ostrzegam - dla niektórych młodszych odbiorców może być mocno niepokojący. Fabuła opowiada o domu zamieszkanym przez parę duchów. Wprowadza się do niego nowa rodzina. Zjawy chcą się pozbyć tychże lokatorów, korzystając z pomocy bioegzorcysty z zaświatów - Beetlejulice'a. Film zaskakuje humorem i pomysłowością. To idealny wybór, jeśli potrzebujecie trochę niezobowiązującego relaksu.

 

Straszny film (2000)

Dostępny na: HBO GO, Amazon Prime Video, Player, Ipla i Chilli.

Jeśli nie horror to... parodia horroru! Jest grupa nastolatków, jest morderca i są wszystkie głupkowate klisze, które dobrze znacie z filmów, które powinny z założenia przerażać. Straszny film w świetny sposób obśmiewa kolejne klasyczne zagrania tegoż kina. Jeśli komuś spodoba się pierwsza część, może śmiało sięgnąć po kolejne cztery. Ostrzegam jednak, że nie wszystkie są warte uwagi. Ale lepiej zacząć od początku, prawda?

Stranger Things 3 vs Dark 2 – starcie tytanów

Stranger Things

Dostępny na: Netflix 

Czy jest jeszcze ktoś, kto nie słyszał o Stranger Things? Na pewno nie! Ale jest wiele osób, które serialu jeszcze nie widziały. A uwierzcie mi - warto. Próba rozwikłania zagadki zaginięcia chłopca w małym miasteczku bardzo szybka przeradza się w splot bardzo dziwnych i niebezpiecznych zdarzeń. Banda przyjaciół chłopca stara się skutecznie walczyć z potworami, które zdecydowanie przerastają ich możliwości. Pierwszy sezon naprawdę da się wciągnąć w jedną noc. Zachęcam!

Hej, jesteśmy na Google News - Obserwuj to, co ważne w techu