Po Godzinach

HBO kasuje prequel Gry o Tron, nie spełnił oczekiwań, ale nie musicie się martwić

KP
Kamil Pieczonka
8

O tym, że HBO przygotowuje przynajmniej kilka seriali nawiązujących do historii znanej z Gry o Tron było wiadomo już od jakiegoś czasu. Teraz dokonano pierwszych wyborów i wygląda na to, że nie poznamy genezy Białych Wędrowców. Za to zrealizowany zostanie serial o historii rodziny Targaryenów, do której należała główna bohaterka Gry o Tron grana przez Emilie Clarke.

Historia genezy Westeros okazała się nieciekawa

Po wielkim sukcesie komercyjnym jaki odniosła Gra o Tron, HBO zapowiedziało, że powstaną kolejne seriale powiązane z tym światem. Jeszcze przed premierą ostatniego sezonu Gry o Tron, zarząd wybierał nowe projekty z przynajmniej kilku przedstawionych scenariuszy. W czerwcu 2018 zielone światło dostała historia powstania Westeros i wielkich rodów, w której główną rolę miała zagrać Naomi Watts. Okazuje się jednak, że projekt zarządzany przez Jane Goldman nie powstanie, a przynajmniej nie w najbliższym czasie. Zarząd HBO po obejrzeniu pilota anulował cały serial.

Tajemnicą poliszynela jest, że pilot powstawał w wielkich bólach. Podobno kręcenie serialu w Irlandii Północnej nie przebiegało gładko i sporo pracy musiano wykonać również w postprodukcji. Finalny efekt nie zadowolił jednak szefów HBO. Co ciekawe również pilot oryginalnego serialu autorstwa Davida Benioffa i D.B. Weissa nie zdobył za pierwszym razem przychylności szefów i praktycznie został nakręcony od nowa, zanim uzyskał akceptację. Trudno w tej chwili powiedzieć, czy serial, który miał być zatytułowany The Long Night, nigdy nie powstanie. Nie będzie to z pewnością miało miejsca w najbliższej przyszłości.

Umarł spin-off, niech żyje nowy spin-off

W przyrodzie jednak nic nie ginie. W marcu 2019 roku sam George R.R. Martin wspominał, że HBO pracuje obecnie nad trzema produkcjami związanymi ze światem Gry o Tron. Jednym z nich miała być historia rodu Targaryenów. Scenariusz został zaakceptowany we wrześniu 2018 roku i dzisiaj dostaliśmy potwierdzenie, że projekt zostanie zrealizowany. House of the Dragon zostało zapowiedziane podczas wczorajszej konferencji HBO. Pierwszy sezon serialu będzie składał się z 10 odcinków, a zdjęcia powinny rozpocząć się już wkrótce.

House of the Dragon będzie traktował o czasach świetności dynastii Targaryenów, około 300 lat przed wydarzeniami z Gry o Tron. Opowie nam genezę powstania rodu, który przejął władzę w Westeros dzięki swoim smokom. Autorem scenariusza jest George R.R. Martin oraz Ryan Condal, a partnerował im będzie jako showrunner Miguel Sapochnik. Trudno w tej chwili wyrokować kiedy serial może mieć swoją premierę, ale w maju przyszłego roku ma ruszyć usługa HBO Max i z pewnością głośny, popularny tytuł byłby sporą zachętą do subskrypcji. Tym bardziej, że HBO Max ma kosztować aż 14,99 USD miesięcznie.

Z zapowiedzi George'a R.R. Martina wynika, że cały czas trwają też prace nad trzecim projektem, jednak na jego temat jeszcze nic nie wiemy. Według plotek szefowie HBO pomimo wielu propozycji scenariuszy na kolejne historie w świecie Gry o Tron, większość z nich odrzucili i wygląda na to, że w najbliższym czasie powstanie tylko House of the Dragon.

źródło: Deadline

Hej, jesteśmy na Google News - Obserwuj to, co ważne w techu

Więcej na tematy: