Promocje

Gra wszech czasów dostępna za darmo! Jeszcze tylko przez kilka godzin!

Błażej Wojciechowski
Gra wszech czasów dostępna za darmo! Jeszcze tylko przez kilka godzin!
1

To jedna z najlepszych gier w historii. Teraz pierwszego Half-Life'a można pobrać całkowicie za darmo.

Jeżeli chodzi o gry wideo, to w historii branży jest kilka tytułów obok których żaden z graczy nie może przejść obojętnie. Były one bowiem krokiem milowym w rozwoju branży i... są tytułami, których po prostu grzech nie znać. Z różnych powodów.

Jedne odmieniły mechaniki. Inne sposób narracji. I wśród tytułów które zna każdy gracz bez wątpienia jest Half-Life od Valve. Wydana jesienią 1998 roku produkcja mocno namieszała w świecie gier i była pierwszym krokiem ku tworzeniu ich potęgi.

Teraz z okazji dwudziestopięciolecia - można zgarnąć ją całkowicie za darmo.

Half-Life za darmo. Trzeba się spieszyć

Na platformie Steam do godziny 10 można całkowicie za darmo dodać Half-Life'a. I choć wierzę, że wielu graczy już dawno grę ma w swoich bibliotekach, to z pewnością znajdą się i tacy, którzy skorzystają z okazji.

Jednocześnie warto mieć na uwadze, że gra mimo iż ma swoje lata... wciąż oferuje fantastyczną przygodę, od której po prostu nie można się oderwać. Ci którzy woleliby poznać ją w nieco uwspółcześnionej wersji mogą przyjrzeć się jej wersji w wirtualnej rzeczywistości: Half-Life Alyx. Opcjonalnie są też tworzone przez społeczność mody, które pozwalają ją nieco bardziej uwspółcześnić.

Niestety - tutaj też smutna wieść dla użytkowników komputerów od Apple. Valve lojalnie ostrzega, że gra podziała wyłącznie na starszych urządzeniach. Nie jest bowiem wspierana na macOS 10.15 Catalina i nowszych — czyli tych, które nie wspierają już 32-bitowych aplikacji. Ale i na to można znaleźć receptę — są różne obejścia. Windowsiarze i Linuxiarze nie będą mieć takich problemów.

Hej, jesteśmy na Google News - Obserwuj to, co ważne w techu