Felietony

Hackaton – tak, ale tym razem nie tylko dla programistów

Redakcja Antyweb
Hackaton – tak, ale tym razem nie tylko dla programistów
0

Hackaton to pojęcie dobrze znane tym, którzy lubią programować, pracować w grupie, a przy tym chcą mieć możliwość przedyskutowania, czy też skonfrontowania swoich pomysłów nie tylko z członkami własnego, ale także z członkami konkurencyjnych zespołów. Jest to bowiem zabawa, podczas której zespoły pr...

Hackaton to pojęcie dobrze znane tym, którzy lubią programować, pracować w grupie, a przy tym chcą mieć możliwość przedyskutowania, czy też skonfrontowania swoich pomysłów nie tylko z członkami własnego, ale także z członkami konkurencyjnych zespołów. Jest to bowiem zabawa, podczas której zespoły programistów tworzą aplikację na zadany temat.

Stworzenie aplikacji to jednak nie jedyna korzyść z udziału w hackatonie. Jego uczestnicy mają doskonałą szansę, aby nawiązać nowe kontakty, w tym z mentorami, sprawdzić swoje umiejętności, oraz wymienić się doświadczeniami. Zalety tej formy współpracy są tak duże, że hackatony przestają być domeną IT. Do udziału w hackatonie zaprasza także bank Credit Agricole.

Aby móc w nim wziąć udział, należy zgłosić się do konkursu „Career Hacking”, rejestrując się poprzez aplikację dostępną na fanpage’u korporacyjnym banku na Facebooku. Pierwszy etap konkursu to rekrutacja uczestników. Jednak zamiast rozmowy kwalifikacyjnej, jury będzie oceniać pomysłowość kandydatów. Dlatego zadaniem konkursowym będzie przygotowanie prezentacji o sobie, swoich umiejętnościach i mocnych stronach.

Ze zgłoszeń zostanie wybrana najlepsza dwudziestka (TOP 20), która przyjedzie na hackaton, będący jednocześnie drugim etapem konkursu. Po jego zakończeniu każdy z finalistów otrzyma indywidualny raport preferencji stylu pracy oraz zestaw książek popularnonaukowych. Pięciu zwycięzców hackatonu weźmie udział w wyjeździe szkoleniowym do Paryża, podczas którego odwiedzą m.in. siedzibę Crédit Agricole w Montrouge, Technolab oraz najbardziej znane zabytki francuskiej stolicy.

Do konkursu można się zgłaszać do 2 października 2014 r. Jeśli chcecie wiedzieć więcej, to koniecznie odwiedźcie profil FB banku.

Foto Business people working as a team at the office via Shutterstock.

Hej, jesteśmy na Google News - Obserwuj to, co ważne w techu