Świat

Gwiazdy Twittera zhakowane

Paweł Grzegorz Iwaniuk
8

Włamania do serwisów to najgorszy koszmar dla twórców serwisów. Za cenę podbudowania własnego ego, dzieciak (lub grupa dzieciaków) taki z jakim mieliśmy do czynienia jakiś czas temu na Antyweb zakłóca i tak nie łatwe życie w sieci. Ostatnio maił miejsce włam do serwisu Twitter. Zhakowane zostały...

Włamania do serwisów to najgorszy koszmar dla twórców serwisów. Za cenę podbudowania własnego ego, dzieciak (lub grupa dzieciaków) taki z jakim mieliśmy do czynienia jakiś czas temu na Antyweb zakłóca i tak nie łatwe życie w sieci.

Ostatnio maił miejsce włam do serwisu Twitter. Zhakowane zostały konta znanych osób oraz serwisów internetowych. W sieci krąży nawet dowcip mówiący, że konto Fox News zostało złamane albo Bill O'Riley jest gejem (albo jedno i drugie).

O'Riley nie jest jednak jedyną ofiarą internetowych włamywaczy. Kolejne "interesujące wpisy", które pojawiły się na innych kontach potwierdziły później, że nie jest to jakaś pomyłka lecz zorganizowana akcja. Oberwała również Britney Spears, na koncie której ukazał się poniższy komunikat:

Ekipa serwisu wyjaśniła już jak to się stało, że włamywacze byli w stanie zamieścić na kontach VIP wpisy jakby byli ich właścicielami. Pierwsze doniesienia wskazywały na atak typu phishing, dzięki któremu hakerzy uzyskali loginy i hasła.

Ilość kont dotkniętych włamaniem wykluczyła jednak taką możliwość, gdyż mało prawdopodobne jest, żeby aż 33 użytkowników nie zorientowało się, że są ofiarami wyłudzania danych (szczególnie, że niektórzy z nich są zawodowymi redaktorami w sieci). Ekipa Twittera wyjaśniła, że haker włamał się do narzędzi administracyjnych serwisu, które pozwalają na dostęp do wszystkich kont. Twitter jak widać jednak cieszy się niesłabnącą popularnością pomimo różnych, pojawiających się co jakiś czas problemów.

Źródło: Silicon Alley Insider i TechCrunch

Hej, jesteśmy na Google News - Obserwuj to, co ważne w techu

Więcej na tematy:

Twitterwłamaniehaker