15

GTD Inbox na Chrome, czyli jak przesiąść się bezboleśnie na przeglądarkę Google

Autorem tekstu jest Gniewomir Świechowski Pod koniec lutego pisałem na Antyweb o dodatku do Firefoksa, który ułatwiał organizacje maili i wdrożenie w pracy webworkera metodologii Getting Things Done. Pytanie o wersje dla Chrome było jednym z pierwszych jakie padło pod tekstem. Wtedy byłem zmuszony odpowiedzieć: nie ma. Szczęśliwie Andy Mitchell kilka dni temu zakończył nad […]

Autorem tekstu jest Gniewomir Świechowski
Pod koniec lutego pisałem na Antyweb o dodatku do Firefoksa, który ułatwiał organizacje maili i wdrożenie w pracy webworkera metodologii Getting Things Done. Pytanie o wersje dla Chrome było jednym z pierwszych jakie padło pod tekstem. Wtedy byłem zmuszony odpowiedzieć: nie ma. Szczęśliwie Andy Mitchell kilka dni temu zakończył nad nią prace.

Był to ostatni dodatek jakiego potrzebowałem, aby przesiąść się z kobyłowatego Firefoxa na Chrome. Okazało się, że dzięki przeglądarce Google spełnia swoją rolę znacznie lepiej, ponieważ nie ma już 1-2 sekundowego opóźnienie przy oznaczaniu maili właściwymi etykietami. Katalogowanie i archiwizowanie informacji w Gamilu z męczącej konieczności zamieniło się w przyjemność.Jednak do bezbolesnej przesiadki potrzeba więcej. Do szybkiego odpalania ważnych stron używałem toolbara Delicious, oraz połaczenia dodatków Faviconize i PermaTab, dzięki którym częśc stron miałem dostępne jako karty (nie załadowane) po starcie przeglądarki. Było to rozwiązanie wygodne, ale „ciężkie” jak chodzi o zasoby.

Wypadało zastąpić je czymś bardziej w stylu lekkiego i diabelnie szybkiego Chrome. Rozwiązaniem okazała się strona startowa start.io z layoutem Elizabeth i bety dodatku Delicious dla Chrome, która umożliwia rozbudowywanie kolekcji zakładek Delicious do czasu, gdy dodatek dla Chrome osiągnie funkcjonalność wersji dla Firefoksa.

Ustawienie Start.io z przydatnymi na szybko linkami i gmaila jako stron odpalanych na starcie w połączeniu z dodatkiem Modified Tab Ordering, dzięki któremu otwierane zakładki ustawiaja się automatycznie na końcu dokończyły dzieła.

Opcjonalnie warto dodać:

Image Search – ułatwia wykorzystanie wyszukiwarki obrazów Google.

AdBlock – aktualnie w wersji mocno „kulawej”.


O Autorze tekstu : Gniewomir Świechowski – Editorial Project Manager w Blomedia.pl oraz redaktor prowadzący bloga vBeta.pl. Wcześniej redaktor blogowiska salon24.pl i kilku serwisów o2.pl. Czasem pisuje dla PC World Computer. Fascynat Social Media zasłuchany w Jacku Kaczmarskim i uważający się za nieco staromodnego cyborga.