Moje przemyślenia

Gruperia.pl - wszystkie oferty na zakupy grupowe w jednym miejscu

Grzegorz Marczak
30

Dość oczywiste było, że tego typu serwisy powstaną wraz z rosnącą popularnością zakupów grupowych. Gruperia.pl to agregator ofert jakie pojawiają się w takich serwisach jak Groupon, Gruper, Mydeal i podobne. Mamy więc w jednym miejscu wszystkie oferty, co jednak najbardziej mi się podoba (bo jest uż...

Dość oczywiste było, że tego typu serwisy powstaną wraz z rosnącą popularnością zakupów grupowych. Gruperia.pl to agregator ofert jakie pojawiają się w takich serwisach jak Groupon, Gruper, Mydeal i podobne. Mamy więc w jednym miejscu wszystkie oferty, co jednak najbardziej mi się podoba (bo jest użyteczne) to jest podział i możliwość filtrowania ze względu na miasta, rodzaj oferty, przedział cenowy i wysokość rabatu.

Nie wiem z ilu dokładnie serwisów agreguje oferty Gruperia ale widać, że jak na razie cały biznes z zakupami grupowymi kręci się w okół dużych aglomeracji i jedynie Warszawa i Kraków mogą pochwalić się większą ilością ofert niż cztery. Za granicą Grouper coraz bardziej koncentruje się na małych miasteczkach starając się jeszcze bardziej personalizować ofertę i jednocześnie zwiększać ilość dziennie publikowanych ofert. W Polsce na razie jesteśmy w początkowej fazie fali zakupów grupowych.
Konstrukcja serwisu jest dość "siermiężna" ale przez to moim zdaniem dość przejrzysta - jest to proste i jednocześnie funkcjonalne narzędzie dzięki któremu nie przegapimy ciekawej oferty z naszego miasta. Autorzy zadbali też o takie podstawy jak RSS z podziałem na miasta (także możemy śledzić oferty bezpośrednio w naszym czytniku) czy informacja kiedy dana oferta wygasa. Moim zdaniem nic więcej nie potrzeba takiemu serwisowi - ja zaglądając do niego już skorzystałem gdyż znalazłem ofertę na sushi w mojej okolicy :)

Obrazek pochodzi z pcworld.pl

Hej, jesteśmy na Google News - Obserwuj to, co ważne w techu

Więcej na tematy:

Startupzakupy grupowe