Polska

Grono w wikipedii zapomniało o współtwórcy? - a może nigdy go nie było?

GM
Grzegorz Marczak
7

Grono wszyscy znamy i lubimy (ja też). Jest to nadal jeden z największych i najbardziej znanych serwisów społecznościowych w Polsce. Jest to również jeden z nielicznych serwisów który pozyskał dużego strategicznego inwestora. Grono (albo ktoś w jego imieniu) postanowiło wykorzystać wikipedię (ni...

Grono wszyscy znamy i lubimy (ja też). Jest to nadal jeden z największych i najbardziej znanych serwisów społecznościowych w Polsce. Jest to również jeden z nielicznych serwisów który pozyskał dużego strategicznego inwestora.

Grono (albo ktoś w jego imieniu) postanowiło wykorzystać wikipedię (nie ma w tym nic złego) i umieścić w niej dość długi i dokładny opis swojego serwisu, swoich osiągnięć oraz wszystkiego dobrego co z serwisem jest związane - generalnie niezły PR i marketing.

To co jednak zwróciło moją uwagę to historia grona w której twórca wpisu na wikipedii zapomniał chyba o jednej osobie jaką jest Tomasz Lis. Co Tomek ma wspólnego z gronem mogliśmy przeczytać u Artura Kurasińskiego

Historię Tomasza Lista i grona mogli też na żywo usłyszeć wszyscy którzy byli na niedawnym spotkaniu
bootstrapOczywiście nie można nikomu zarzucać mówienia czy pisania nie prawdy bo decyzja co do tego czy Tomek Lis był współtwórcą serwisu i jaki miał wkład w jego rozwój zapewne zapadnie w sądzie, ale niesmak chyba pozostaje.

Może też najwyższa pora aby ktoś z "twórców" grona opowiedział wszystkim swoją historię czyli tą w której postać Tomka Lisa nie istnieje - dobrze było by poznać wersje obu stron konfliktu.

Hej, jesteśmy na Google News - Obserwuj to, co ważne w techu

Więcej na tematy:

gronowikipedia